/20 lipca br. Intelly uruchomi innowacyjną platformę inwestycji w nieruchomości

20 lipca br. Intelly uruchomi innowacyjną platformę inwestycji w nieruchomości

Ismet Tasceken, dyrektor generalny firmy technologicznej Intelly, zaprezentował nową, wyczekiwaną platformę inwestycyjną, która wykorzystuje technologię tokenizacji opartą na blockchainie, aby uczynić inwestowanie w nieruchomości dostępnym dla każdego.

Blockchainowa firma technologiczna Intelly uruchamia 20 lipca br. platformę inwestycyjną w nieruchomości z frakcją NFT (F-NFT). Inwestorzy uzyskają dostęp do inwestycji w nieruchomości na całym świecie, wykorzystując token INTL firmy Intelly do zakupu frakcyjnych aktywów nieruchomościowych na jej zdecentralizowanej platformie inwestycji w nieruchomości. Intelly z powodzeniem zakończyła swoją pierwszą ofertę sprzedaży monet na początku 2022 roku i utworzyła Intelly Exchange – płynny rynek nieruchomości, na którym inwestorzy mogą handlować F-NFT wycenianymi przez uczestników rynku na podstawie rentowności aktywów bazowych. Na giełdzie będą notowane projekty z sektora mieszkaniowego, komercyjnego i przedsiębiorstw, takie jak markowy klub plażowy czy restauracja, które są tokenizowane za pomocą F-NFT, co pozwala inwestorom na zmianę inwestycji w ciągu kilku sekund, w zależności od ich skłonności do ryzyka.

Transformacja procesu inwestowania w nieruchomości za pomocą technologii blockchain

Prezes Intelly, Ismet Tasceken, powiedział: „Wyjątkowe otoczenie biznesowe Szwajcarii zapewnia stabilność i przewidywalność niezbędną dla firm z sektora fintech, które są aktywne w przekształcaniu aktywów takich jak nieruchomości za pomocą technologii blockchain. Mimo że sektor nieruchomości jest obecnie wart ponad 3,7 biliona dolarów, branża cierpi z powodu nieefektywności, która nęka ją od dziesięcioleci. Planujemy wykorzystać nasze ponad 30-letnie doświadczenie, kontakty branżowe oraz potęgę blockchain, aby uwolnić możliwości nowej ery inwestowania w nieruchomości”.

Rynek tokenizacji ma osiągnąć 9,2 mld USD do 2030 r.

Inwestowanie w nieruchomości jest opłacalne w dłuższej perspektywie, jednak wiąże się z koniecznością wpłacenia znacznej zaliczki, co może stanowić barierę wejścia dla wielu inwestorów. Platforma F-NFT firmy Intelly eliminuje większość kroków niezbędnych do uczestnictwa w inwestowaniu w nieruchomości. Jednolity ekosystem Intelly łączy świat fizyczny z wirtualnym, dołączając do szybko rosnącego rynku tokenizacji, który do 2030 roku ma osiągnąć wartość 9,2 mld USD. Zaznaczając, że platforma rozpocznie działalność 20 lipca, Tasceken dodał: „Tym, co wyróżnia Intelly na tle konkurencji, jest doskonałość zastrzeżonej technologii w połączeniu z dogłębnym poznaniem branży. Wszystko to, wraz z naszą siłą finansową, doświadczeniem i wizją, zapewni stworzenie zyskownych możliwości dla naszych klientów poprzez inwestycje w nieruchomości z wykorzystaniem tokenów”.

Źródło: Intelly