/200×200 czy 180×200 – jaki rozmiar materaca jest właściwym wyborem dla pary?

200×200 czy 180×200 – jaki rozmiar materaca jest właściwym wyborem dla pary?

Sen jest ważny dla każdego z nas. Kiedy w grę wchodzi dobro Twojej drugiej połówki, wybór jest dwa razy trudniejszy!

Sen to kluczowy proces w organizmie. Nie możemy go bagatelizować

Gdyby można było określić, co jest największym grzechem Polaków, padłoby zapewne na poziom dbania o własne zdrowie. Nie chodzi o to, że nie badamy się i nie bierzemy leków – jest wręcz odwrotnie, być może nawet robimy to zbyt często. Zaniedbujemy jednak poradzenie sobie z przyczyną, która leży u podłoża naszych problemów zdrowotnych. 

Wiele z męczących nas objawów – ból kręgosłupa, ospałość i stany obniżonego nastroju – może wynikać z problemów ze snem. Te z kolei mogą być spowodowane przez różne przypadłości lub po prostu przez nieodpowiednie warunki. Jedną z najważniejszych kwestii jest odpowiednio dobrany materac, bez którego sen jest po prostu nieefektywny. Wypoczynek na słabym materacu może wręcz nam zaszkodzić, prowadząc do pogorszenia objawów związanych na przykład z plecami. Odpowiedni wybór jest całkiem prosty, wystarczy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach, takich jak twardość i rozmiar materaca.

Jak wybrać odpowiedni materac?

Przed przystąpieniem do wyboru materaca dobrym pomysłem będzie zważenie się. To właśnie nasza waga decyduje o tym, jak twardego materaca potrzebujemy. Jeśli wskazówka pokaże poniżej 60 kilogramów – zdecyduj się na H1. Jeśli Twoja waga mieści się pomiędzy 60 a 80 kg – dobrym wyborem będzie H2. H3 to z kolei propozycja dla osób o wadze do 100 kilogramów. Osoby, które ważą więcej, powinny skorzystać z materaca o twardości H4.

To jednak tylko poglądowa skala. Jeśli mamy pozytywne doświadczenia z twardszym materacem, niż wskazuje nasza masa ciała, być może właśnie taki wybór będzie odpowiedni. Kluczem jest to, że każdy z nas jest inny – każdy organizm ma indywidualne preferencje. Wybór dobrego materaca opiera się zatem przede wszystkim na zrozumieniu własnych potrzeb.

Warto zapoznać się także ze specyfikacją produktu. Alergicy powinni w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na frazę „materac antyalergiczny”. Pamiętaj, by kupować od sprawdzonych producentów – to klucz do najlepszych wrażeń ze snu!

Jak wybrać odpowiedni materac?

Materac powinien być duży

Materac dla pary musi być zdecydowanie większy od modelu dla singla. Warto stawiać także na modele z różną twardością lub posiadające kilka stref – takie produkty znajdziemy w ofercie marki Hilding.

Jeśli chodzi o same gabaryty, wiadomo, że sypialnia dla pary jest nieco większa od pokoju dla singla. Daje to zatem większe możliwości w obrębie wyboru łóżka. Materac 200×200 to propozycja dla wymagających – to naprawdę bardzo duży model, który w pełni wystarczy każdej parze. Taki rozmiar zmieści się jednak tylko w największych sypialniach.

Pary często stawiają na materac 180×200 – 20 centymetrów mniej to nie aż tak odczuwalna różnica, a w tym rozmiarze dostępnych jest wiele więcej modeli. W małych sypialniach musimy postawić na materac 160×200 czy nawet 140×200 – ostateczna decyzja zależy od ilości dostępnego miejsca.

Materac od sprawdzonego producenta – Hilding

Niezależnie od rozmiaru i typu warto wybrać produkt sprawdzony. Hilding jest rzetelnym producentem materacy, który w branży działa od lat. Firma powstała w Szwecji w roku 1939. Przez lata miała aktywny wkład w rozwój najlepszych rozwiązań dla snu. Dziś to nie tylko kwestia fabryk i genialnych inżynierów.

W tworzeniu materacy Hilding mają swój wkład naukowcy. To oni opracowują idealne rozwiązania z zakresu ergonomii, anatomii, fizjologii – łączenie wielu dyscyplin zapewnia idealny komfort snu. W Hilding liczy się jakość. To szwedzka jakość, którą szczególnie cenimy w Polsce. Skandynawowie stawiają na rozwiązania proste, bardzo skuteczne i wydajne, a także pragmatyczne i tanie.

Hilding posiada w swojej ofercie także bardziej zaawansowane produkty sygnowane przez markę Curem. Są to materace premium. Hilding tworzy także materace SleepMed, które są stosowane do poprawy zdrowia osób po wypadkach lub zmagających się z różnego rodzaju schorzeniami.

_______________

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.