/5 powodów, dla których białe meble łazienkowe są tak popularne

5 powodów, dla których białe meble łazienkowe są tak popularne

W aranżacji wnętrz trendy zmieniają się jak w modzie, a jednak jest element, który pozostaje ponadczasowy. Chodzi o białe meble łazienkowe. Od lat nieprzerwanie modne i od lat niekwestionowany numer jeden w wyborze zabudowy do łazienki. Dlaczego są tak popularne i co sprawiło, że wśród tak wielu innych opcji kolorystycznych, białe meble do łazienki deklasują konkurencję? Powodów jest wiele.

Białe meble w łazience przez lata stały się niemal nieodłącznym elementem tego pomieszczenia. Są synonimem czystości, klasyki i elegancji, a dzięki neutralnej kolorystyce, swobodnie dopasowują się do zmieniających się trendów, nie ulegając chwilowej modzie. Dla wielu osób białe meble do łazienki to wciąż wybór numer jeden. Ich popularność przestaje dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę szereg zalet, jakie wnoszą do wnętrza.

1. Jasność i optyczne powiększenie przestrzeni

Białe meble mają zdolność odbijania światła, co sprawia, że łazienka staje się bardziej jasna i przestronna. Z tego względu są dobrym wyborem do niewielkich łazienek, bo nie zagracą wnętrza, a wręcz pozwolą optycznie powiększyć przestrzeń. Taka zabudowa jest wskazana, jeśli chcemy uzyskać efekt harmonii, lekkości i świeżości.

2. Doskonała harmonia z innymi kolorami

Meble łazienkowe w bieli doskonale komponują się z innymi kolorami i materiałami. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na płytki w intensywnych barwach, czy też delikatne pastele, białe meble dopasują się do każdej kolorystyki. Można wykorzystać je jako neutralną bazę dla bardziej wyrazistych elementów. Jeśli trendy ulegną zmianie albo po prostu dotychczasowa aranżacja łazienki znudzi nam się, przy białej zabudowie bez problemu odświeżymy aranżację za pomocą dodatków.

3. Łatwość utrzymania czystości

Na białych meblach zacieki z wody mniej rzucają się w oczy niż na ciemnych, dlatego będą one dobrym wyborem dla osób, którym zależy na łatwym utrzymaniu porządku. Białe meble wprowadzają też poczucie czystości i świeżości. To ważne w łazience, gdzie higiena odgrywa kluczową rolę dla zdrowia i komfortu domowników.

4. Nowoczesny i minimalistyczny design

Białe meble łazienkowe o prostym designie to kwintesencja nowoczesnego stylu. Dzięki nim, każda łazienka zyskuje bardziej współczesny charakter. Dobrze podkreślą go meble o czystej i oszczędnej formie, jak te z kolekcji Rock marki Defra, których jedynym motywem ozdobnym jest frezowany uchwyt o modnie zaokrąglonych brzegach. Kolekcja obejmuje kilka wymiarów szafek podumywalkowych i wysoki słupek wyposażony w głęboką szufladę, mieszczącą większe butelki z kosmetykami czy płynami. Z taką zabudową łazienka stanie się estetycznie zbalansowana, a przy tym nowoczesna.

5. Inwestycja na długie lata

Białe szafki łazienkowe są inwestycją na lata. Ich ponadczasowy charakter sprawia, że nie musimy martwić się, że szybko wyjdą z mody. Aby mogły nam bezawaryjnie służyć przez długi czas należy zwrócić uwagę na jakość wykonania i zastosowane technologie. Dobrej jakości meble powinny posiadać fronty wykonane z trwałej płyty MDF (jak w kolekcji Rock marki Defra), bo to one są najbardziej narażone na ewentualne uszkodzenia. Lakier odporny na promieniowanie UV sprawi, że meble nie będą ulegać przebarwieniom pod wpływem światła. Solidne prowadnice zapewnią zaś pełny dostęp do szuflad i gładkie otwieranie, nawet po wielu latach. Dzięki takim rozwiązaniom, meble długo zachowają blask i funkcjonalność bez konieczności wymiany.