/Aranżacja sypialni w kolorach ziemi

Aranżacja sypialni w kolorach ziemi

Odcienie ziemi to cała paleta barw kojarzących się z naturą i przyrodą. Znajdziemy tu odcienie skał, ziemi, drzew czy traw, a także kolory reprezentujące poszczególne żywioły np. wody czy powietrza. Poznaj najmodniejsze inspiracje sypialni w kolorach ziemi i natury, dowiedz się, jak przy ich pomocy stworzyć oryginalny i niepowtarzalny projekt wnętrza.

O czym trzeba pamiętać podczas planowania projektu?

Sypialnia w kolorach ziemi to ciekawy trend, który pozwoli wprowadzić do mieszkania czy domu nieco naturalności. Tak naprawdę znajdziemy tu wiele ciekawych projektów wykorzystujących różne materiały i odcienie. Aranżacja sypialni powinna się zacząć od poznania inspiracji i wyboru materiałów oraz dominujących odcieni. Warto też już na wstępie znaleźć dobry i sprawdzony salon wyposażenia wnętrz. O czym jeszcze dobrze jest pamiętać podczas urządzania sypialni w kolorach ziemi?

  • kolor bazowy – planowanie aranżacji sypialni dobrze jest zacząć od wyboru jednego przewodniego koloru, do którego następnie będziemy dobierać inne odcienie. Warto wybrać jasny i pogodny kolor, który nie będzie jednoznacznie narzucał całej palety barw. Szarości, popiele czy jasne odcienie brązu to tylko kilka z przykładów barw, które można tu wybrać.
  • postaw też na kontrast – aranżacja sypialni w kolorach ziemi to jeden z tych projektów, gdzie wręcz wypada użyć mocniejszych i bardziej wyrazistych dodatków. Pozwoli to wprowadzić nieco życia i kontrastu, przez co przestrzeń nie będzie nudna. Doskonale sprawdzą się tutaj dodatki i dekoracje w mocniejszych odcieniach.
  • wybierz roślinne dekoracje i naturalne tkaniny – wnętrze inspirowane naturą i kolorami ziemi bardzo lubi naturalne dodatki i dekoracje w formie roślin, które dodatkowo można umieścić w doniczkach z płóciennych worków.
  • zadbaj o różnorodne kolory – jeśli nie chcesz, aby twoja sypialnia wiała nudą, to warto postawić na różnorodne kolory ścian, podłóg, mebli i dekoracji. Aranżacja sypialni w kolorach ziemi nie musi oznaczać monotonii, dlatego zadbaj o kolorowe, a nawet kontrastujące dodatki.

Kolory ziemi – aranżacja sypialni

Każdy pewnie zgodzi się, że sypialnia to miejsce, w którym stawiamy przede wszystkim na relaks, spokój i komfortowy odpoczynek. Ciepłe i stonowane kolory ziemi wprost idealnie tu pasują! Inspiracje sypialni w tym stylu to przede wszystkim ciepłe barwy jak np. brąz, jasne drewno, beże i popiele. Można także zastosować odcienie zieli i połączyć taki wystrój z dekoracjami w postaci żywych roślin. Można wybrać donice z ceramiki, kamienia, drewna czy tkaniny.

Ciekawe inspiracje sypialni w odcieniach ziemi

Doskonale podkreśli to naturalny wystrój sypialni w kolorach ziemi. Jeśli jednak nie lubisz przesadnie stonowanych wnętrz to zadbaj także o odrobinę kontrastu. Zwłaszcza łóżko to strefa, gdzie można sobie pozwolić na nieco więcej dynamiki i eksperymentów. Znane są odważne połączenia, gdzie np. cała sypialnia jest utrzymana w odcieniach beżu i zieleni, a sama ściana za łóżkiem jest pomalowana na czarno. Jeśli chodzi o dodatki to warto wybierać takie materiały jak kamień, drewno, bambus, bawełniane i lniane tkaniny.