/Aranżacja wnętrz Decoroom w technologii wirtualnych spacerów 3D Estate

Aranżacja wnętrz Decoroom w technologii wirtualnych spacerów 3D Estate

Technologia 3D już stała się integralną częścią naszej rzeczywistości. Towarzyszy nam m.in. w procesie kupna mieszkania, gdzie okazuje się szczególne pomocna. Wnętrza prezentowane w narzędziach 3D pobudzają wyobraźnię i pozwalają kupującemu na zilustrowanie inwestycji jako przyszłego miejsca do życia. Doceniając potencjał tej technologii, pracownia projektowa Decoroom we współpracy z firmą 3D Estate stworzyła wirtualne spacery inwestycji deweloperskich w realnym stylu wykończenia pod klucz.

Nowy styl w spacerach 3D Estate

Generowane komputerowo wirtualne spacery 3D są dziś standardem na rynku deweloperskim. Pozwalają uatrakcyjnić formę prezentacji oferty mieszkaniowej i pozytywnie wpływają na doświadczenie klienta. Wiodącym dostawcą takiej technologii na polskim rynku jest firma 3D Estate. Oferowane przez nią wirtualne spacery jak dotąd wyświetlały się na stronach deweloperów w pięciu stylach aranżacyjnych, oddających główne trendy urządzenia mieszkań spotykane w polskich domach. Teraz, wirtualne spacery 3D są dostępne również w formie realnej a zatem możliwej do zamówienia i wykonania aranżacji. Zaprojektowała ją profesjonalna pracownia projektowa Decoroom, która specjalizuje się w wykańczaniu mieszkań pod klucz. Możliwość obejrzenia mieszkania poprzez wirtualny spacer 3D w realnym stylu to duża wartość dodana dla kupujących, ponieważ teraz mogą oni zobaczyć dokładnie, jak ich mieszkanie będzie wyglądało po wykończeniu.

– Wielu klientów nie potrafi wyobrazić sobie wnętrza na podstawie samego projektu oraz próbek materiałów. Korzystając z wizualizacji, architekci i projektanci mają pewność, że ich wizja jest spójna z wizją inwestora. Automatyzacja tego procesu to zmiana na miarę rewolucji. Dzięki niej możliwa stała się prezentacja dowolnego mieszkania w konkretnym stylu opartym o konkretne materiały i wyposażenie. To realna pomoc na etapie wyboru mieszkania oraz jego wykończenia – przyznaje Michał Szymański, dyrektor sprzedaży Decoroom.

Wirtualna aranżacja Decoroom

Wirtualny styl Decoroom w technologii 3D Estate bazuje na założeniach projektowania uniwersalnego, dzięki czemu pasuje do każdego mieszkania. Do jego stworzenia wykorzystano materiały wykończeniowe z pakietu Premium, który jest najczęściej wybieraną pozycją z oferty pracowni Decoroom.

Zależało nam na stworzeniu przytulnej, a zarazem funkcjonalnej przestrzeni w stylistyce modern classic, łączącej nowoczesne elementy i niebanalne dodatki.  W salonie z kuchnią i jadalnią zastosowaliśmy materiały takie jak jodła francuska na podłodze i płytki z rysunkiem kamienia. Kolory ścian nie przytłaczają, natomiast naturalnie powiększają przestrzeń. Złote lampy i dekoracje dopełniają całości. Sprzęty kuchenne zostały schowane w zabudowie, dzięki czemu w pełni możemy zaprezentować eleganckie meble.  W łazience stworzyliśmy domowe spa. Naszym zamysłem było wykreowanie miejsca wyciszenia, w którym znajdziemy wannę wolnostojącą oraz dekoracyjne ledowe oświetlenie za lustrem. Wykorzystane przez nas materiały idealnie współgrają z całą koncepcją mieszkania – szarość połączona z kamieniem. Aby powiększyć optycznie tę przestrzeń, zastosowaliśmy lustra, w których odbija się oświetlenie. Pozostałe pomieszczenia, m.in. sypialnia master, wyróżniają się na tle całego mieszkania za sprawą geometrycznej tapety w stylu modern. Niezależnie od modelu mieszkania, ma być przestrzennie i klimatycznie – wyjaśnia Magdalena Tarnowska, dyrektor działu projektowego Decoroom.

Skuteczne narzędzie sprzedaży

Połączenie technologii wirtualnych spacerów i usługi projektowania oraz wykończenia mieszkań pod klucz to kolejny krok w tworzeniu jeszcze bardziej użytecznych narzędzi sprzedaży mieszkań deweloperskich. Wirtualne spacery 3D są skuteczne, ponieważ wykończone i umeblowane lokale wyglądają lepiej niż puste ściany. Ponadto technologia 3D pomaga lepiej zorientować się w układzie funkcjonalnym mieszkania.

– Materiały przygotowane w technologii 3D można łatwo i tanim kosztem zaimplementować na każdej stronie internetowej oraz w bardziej zaawansowanych narzędziach prezentacji inwestycji i wyszukiwania mieszkań, jakimi są interaktywne Smart Makiety. Interaktywne materiały 3D działają na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu, a zatem można je oglądać niezależnie od miejsca i czasu – przyznaje Jakub Jamontt, wiceprezes zarządu 3D Estate.

Wirtualne spacery zostały docenione przez kupujących. Jak pokazuje badanie przeprowadzone wśród klientów firmy deweloperskiej Profit Development z Wrocławia – aż 80% kupujących uważa wirtualny spacer za najbardziej pomocne narzędzie w wyborze mieszkania. Ponad 70% ankietowanych przyznaje, że dzięki spacerom łatwiej jest ocenić rozkład mieszkania oraz wyobrazić sobie wykończone już lokum.

Wirtualne spacery 3D w stylu Decoroom można zobaczyć na https://www.decoroom.eu/wnetrze-3d oraz na stronach inwestycji deweloperskich, takich jak Albero Invest – Modern House, Dantex – Ursus Vita, Profit Development – Apartamenty Nakielska, Kloepfel Real Estate – The Pearl, Home Invest – Warszawski Świt i Apartamenty przy Agorze 6.

3D Estate jest sprawdzonym dostawcą interaktywnych materiałów 3D – wirtualnych spacerów, obrotowych modeli mieszkań oraz Smart Makiety. Firma obsługuje deweloperów na terenie całej Polski.

Więcej na: https://www.3destate.pl/pl/