/Basen w ogrodzie – jaki będzie najlepszy?

Basen w ogrodzie – jaki będzie najlepszy?

Trudno znaleźć kogoś, kto nie odczuwałby przyjemności, gdy latem może zanurzyć się w stylowym basenie. Coraz więcej ludzi nie chce korzystać z publicznej oferty i decyduje się na własny basen, który zazwyczaj umieszcza w ogrodzie.

Dostępne rodzaje basenów ogrodowych

Najtańszym produktem są małe baseny dmuchane, lecz mają one mankamenty. Nie są dostępne w dużych rozmiarach, a ich powłoka zewnętrzna stosunkowo łatwo ulega przebiciu. Można je rekomendować tylko dla małych dzieci. Jeśli chcecie zapraszać osoby o różnym wzroście, potrzebny będzie co najmniej basen ze stelażem. Taka konstrukcja może oferować nawet 1 metr głębokości, ma dużo większą powierzchnię i odporną na uszkodzenia warstwę zewnętrzną. Najdroższą opcją jest basen murowany, który jednocześnie ma najciekawsze zalety. Przykładowo może oferować zmienną głębokość, dzięki czemu małe dzieci mogą bawić się w płytkiej wodzie, podczas gdy rodzice będą pływać w głębszej sekcji. Wersja murowana jest nie tylko droga w budowie, ale później podczas użytkowania wymaga także kosztownej pielęgnacji.

Ogród z basenem to wspaniała sprawa, lecz trzeba wybrać optymalne rozwiązanie, aby wszyscy mogli tak samo cieszyć się kąpielą.