/Baseny ogrodowe. Prywatny basen ogrodowy

Baseny ogrodowe. Prywatny basen ogrodowy

Basen ogrodowy to spełnienie marzeń amatora pływania. Baseny ogrodowe są dostępne w różnych rozmiarach i rodzajach – możesz zdecydować, który jest dla Ciebie.

Baseny ogrodowe obok domu

Kto z nas nie lubi czasem popluskać się w basenie? To bardzo przyjemne zajęcie, dzięki któremu jesteśmy w stanie się zrelaksować, odpocząć po ciężkim dniu, ale też dać ulgę swojemu kręgosłupowi – pływanie bowiem dobrze wpływa na kręgosłup i na inne części ciała.

Lato lubimy wszyscy, nawet jeśli czasem daje się nam we znaki. A potrafi, o czym nie raz mogliśmy się przekonać. Gdy na zewnątrz temperatury przechodzą same siebie, a wewnątrz wcale nie jest lepiej, nawet jeśli klimatyzacja jest włączona, to jedyne, co przychodzi nam na myśl, to schłodzenie się w przyjemnie zimnej wodzie. Basen ogrodowy najlepiej spełni te oczekiwania, pozwalając naszym ciałom zażyć odrobiny przyjemności.

Najlepsze jest to, kiedy możemy się cieszyć własnym basenem ustawionym w ogrodzie. Nie musi to być stała konstrukcja, ale basen ogrodowy rozkładany na sezon letni. Jest kilka rodzajów takich basenów, aby można było dopasować je do swoich potrzeb i możliwości przestrzennych.

basen ogrodowy - baseny ogrodowe

Basen ogrodowy. Jak pływanie wpływa na zdrowie

Baseny ogrodowe to nie tylko możliwość zaszycia się na własnym podwórku bez konieczności wystawiania się na widok publiczny. To także dużo korzyści dla zdrowia, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę.

Pływanie wpływa pozytywnie na układ oddechowy, zwiększając wydolność płuc. Pojemność płuc przeciętnego człowieka określa się jako 5 litrów, przy czym najlepsi pływacy są w stanie osiągnąć nawet 11 litrów! Pływając w przydomowym basenie, tylu raczej nie osiągniemy, jednak to zdecydowanie argument przemawiający za pływaniem.

Jako że woda odciąża ciało, pływanie doskonale wpływa na stawy. Poza tym jest w stanie pobudzić układ krążenia do lepszej pracy.

Jeśli pływasz regularnie, wzmacniasz mięśnie, a poza tym zużywasz nadprogramowe zapasy tłuszczu.

Okazuje się, że nic tylko pływać!

baseny ogrodowe - basen ogrodowy

Baseny ogrodowe – rodzaje

Najpopularniejsze rodzaje basenów do ogrodu to:

– basen do ogrodu wbudowany na stałe – wymaga trochę zachodu przy konstruowaniu, za to będzie postawiony raz na zawsze,

– basen rozporowy – jest wykonany z wielowarstwowego materiału, do tego posiada wzmocniony spód, dlatego można go kłaść nawet na trawie; konstrukcja jest bardzo wytrzymała i mocna,

–  basen stelażowy – ten basen jest na lata, ponieważ za pomocą stelażu wzmacnia się jego ściany, posłuży przez długi czas, określa się go jako basen o najdłuższej żywotności.