/Białołęka najlepszą dzielnicą do zamieszkania w Warszawie? Sprawdzamy ofertę

Białołęka najlepszą dzielnicą do zamieszkania w Warszawie? Sprawdzamy ofertę

Drożyzna nowych mieszkań na rynku pierwotnym Warszawy skłania coraz więcej kupujących do przeprowadzania się na obrzeża, a nawet przedmieścia.

Niemniej jednak sektor przystępnych nieruchomości w stolicy pozostaje dość liczny, a ceny z reguły zależą przede wszystkim od lokalizacji względem centrum. Dzielnica Białołęka jest jednym z obszarów o najniższych cenach mieszkań deweloperskich w 2022 roku.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na tę dzielnicę, czym się wyróżnia i co oferują deweloperzy – wyjaśniamy.

Jak się mieszka na Białołęce

Białołęka jest najbardziej wysuniętą na północ jednostką administracyjną stolicy. Nosi miano jednej z “sypialni” miasta – dominuje tu zabudowa wielorodzinna, w tym nowoczesna. W związku z tym realizuje się liczne plany zagospodarowania przestrzennego, dzięki czemu dzielnica staje się jeszcze bardziej przyjaznym miejscem do zamieszkania. Na terenie Białołęki znajduje się dużo stref zieleni – parków, skwerów i lasów, infrastruktura miejska również nie wywołuje żadnych zastrzeżeń.

Przy tym deweloperom z Warszawy udaje się utrzymywać ceny mieszkań na dość przystępnym poziomie – główną przyczyną tego są stosunkowo niskie ceny działek inwestycyjnych. Jednak działki są zasobem wyczerpywalnym, co naturalnie podnosi ich wartość, i już w najbliższym czasie polityka cenowa deweloperów może się zmienić.

Co w aktualnej ofercie?

Białołęka jest jednym z liderów pod względem liczby realizowanych mieszkań i domów – działają tu deweloperzy specjalizujący się w sektorze wielorodzinnym, jak i jednorodzinnym. Co ciekawego jest w aktualnej ofercie? Oto kilka przykładów.

Osiedle Ceramiczna – znajduje się na osiedlu Tarchomin, w pobliżu terenów zielonych i kluczowych arterii komunikacyjnych. Jest to wielofunkcyjny kompleks, wyposażony w zaplecze rekreacyjne – zaprojektowano w nim nawet klub mieszkańca. Inwestycja jest przyjazna rowerzystom – na jej terenie znajdziemy liczne stojaki i stację naprawy rowerów. Mieszkania zaprojektowane w inwestycji mają powierzchnię aż do 158 metrów kwadratowych i są dostępne również w stanie wykończonym.

Olchowy Park – ulokowany w obrębie osiedla Kobiałka kompleks składa się z budynków o wysokości 2 pięter i wyróżnia się kameralnością. Na terenie inwestycji znajdują się strefy wypoczynku dla dzieci i dorosłych oraz liczne aranżacje roślinne. Mieszkania posiadają balkony lub prywatne ogródki i mają powierzchnię od 25 do 89 metrów kwadratowych. Lokalizacja umożliwia szybki i wygodny dojazd do centrum, zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską.

Murapol Osiedle Natura – inwestycja słynnego polskiego dewelopera Murapol, położona w Kątach Grodziskich, niedaleko granicy miasta. Jest to rozległy, wieloetapowy kompleks uzupełniony w zaplecze usługowe i duży przynależny teren. Deweloper oferuje mieszkania o najpopularniejszych metrażach – od 26 do 62 m2;  lokale są wyposażone w system inteligentnego domu i pakiet antysmogowy