/Bolec info informuje o przebudowie drogi w mieście
Bolec info - remont w Bolesławcu

Bolec info informuje o przebudowie drogi w mieście

Bolec info donosi, że miasto przeznaczyło 153 tysiące złotych na przebudowę kawałka drogi. Jednak zamiast upiększającej zieleni lub wyjścia naprzeciw kierowcom, zainwestowano w kostkę bauma i doniczki.

Doniesienia Bolec info związane z remontem

Radna Rady Miasta, Iwona Bojko, wyraziła opinię, że lepiej było przeznaczyć fundusze na rośliny, posadzone w ziemi, w otoczeniu zieleni niż w donicach, otoczonymi kostką.

– Te donice uroku miejscu nie dodają, a rośliny lepiej czułyby się posadzone w ziemi, na zielonym skwerze, a nie wyłożonym kostką! – skomentowała na Facebooku przebudowę drogi radna Rady Miasta, Iwona Bojko.

Według danych Bolec info, władze miasta są dumne z przeprowadzonej inwestycji polegającej ma przebudowie ulicy Bankowej oraz wlotu z tejże ulicy z ulicy Karola Miarki. Z wspomnianą powyżej kwotę poszerzono jezdnię, dokonano przebudowy chodnika i miejsc postojowych. Chwalą kompozycję kostki bauma i bruku. Jednak nie można oprzeć się wrażeniu, iż z otoczeniem lepiej komponowałby się trawnik, szczególnie że zlikwidowano miejsca parkingowe, na ich miejsce kładąc kostkę oraz stawiając trzy donice-klomby. Miasto dokonało akceptacji takiego a nie innego projektu, natomiast wśród mieszkańców zdania są podzielone.

/ AKTUALIZACJA 24.08.2020

Bolesławiec rozpoczyna kolejne modernizacje dróg. Jak podaje portal Bolec Info będzie przebudowana droga Bolesławca do Starych Jaroszowic. Konkretnie chodzi o drogę powiatową nr 2280D na odcinku Bolesławca. Inwestycja będzie kosztować miasto 1.286.704,97 PLN.

80% tych środków będzie z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostała kwota pochodzi z budżetu Powiatu Bolesławieckiego, gminy i miasta.

Fot: Antekbojar