/BOZZA – 4 kolekcje płytek Mutina o niezwykłych wzorach i kształtach

BOZZA – 4 kolekcje płytek Mutina o niezwykłych wzorach i kształtach

Mutina słynie z unikalnego podejścia do designu. Poznajmy cztery kolekcje płytek tej włoskiej marki, będących zaproszeniem do miksowania ze sobą wzorów i kreatywnego projektowania wyjątkowych wnętrz. To propozycje, które redefiniują znaczenie ścian i podłóg we wnętrzach, nadając im kluczową rolę.

Kolekcja Botanica autorstwa Tokujina Yoshioki jest odzwierciedleniem głębokiej fascynacji naturą z jej bogatą różnorodnością i poezją form. Kolekcja składa się z dwóch elementów o nazwach i kształtach nawiązujących do ziaren i kwiatów. Dostępne są w kolorach białym i szarym oraz w wersji połyskującej lub matowej. Układać je można na podłodze i ścianach, ‎pozwalając uzyskać jednorodny efekt aranżacyjny, a sama mozaika staje się bardziej lub mniej zaznaczona w zależności od koloru fug.‎

Kolekcję Tierras zaprojektowała Patricia Urqiola. Płytki nawiązują do naturalnych materiałów takich jak kamień i glina. Charakteryzują się one surowym wyglądem, rysunkiem i fakturą przypominającą powierzchnię ziemi. Tierras to różne odcienie i struktury, które można ze sobą miksować, tworząc unikalne aranżacje. Wyjątkowość kolekcji polega na jej dualistycznym charakterze. Z jednej strony wykonana jest w nowoczesnej technologii, z drugiej zaś – czerpie z tradycyjnej koncepcji ręcznej produkcji, dodając element autentyczności i ciepła.

Kolekcja Chymia to unikalna interpretacja czerni i bieli, a także finezyjna gra światła i cienia.

Czernie wywodzą się z malowideł pompejańskich, tuszu indyjskiego, czy też waz wydobytych w Paestum. Uwagę przyciągają tu jednak przede wszystkim abstrakcyjne wzory przywodzące na myśl kryształy, pierwiastki chemiczne czy struktury molekularne. Można je ze sobą dowolnie łączyć i tworzyć niepowtarzalne kompozycje. Projekt powstał we współpracy z Laboratorio Avallone, studiem z siedzibą w Mediolanie.

Kolekcja DIN stanowi zupełnie nowe podejście do nowoczesnej mozaiki. Została ona zaprojektowana w ścisłej logice modularnej, która pozwala na zabawę poszczególnymi elementami. Od prostych koncepcji do najbardziej skomplikowanych, demonstrując prawie nieograniczoną elastyczność. Inspiracje dla jej projektanta, Konstantina Grcicia, stanowiła modernistyczna niemiecka architektura okresu powojennego oraz… arkusz papieru A4, zwany w Niemczech DIN A4. To dlatego płytki mają format różnej wielkości kwadratów i prostokątów, dostępnych w szerokiej palecie kolorów.

Wszystkie kolekcje odzwierciedlają filozofię marki Mutina, w której płytki ceramiczne są czymś więcej niż tylko funkcjonalnym elementem wykończeniowym, a bardziej formą ekspresji artystycznej. Potrafią one przekształcić przestrzeń i nadać jej niepowtarzalną osobowość. Markę Mutina oferuje Bozza Concept n’Design.

Źródło: www.bozza.pl