/Coś dla sympatyków drewnianych domków

Coś dla sympatyków drewnianych domków

Ze względu na krótki czas budowy oraz ekologiczne właściwości coraz więcej drobnych inwestorów wybiera drewniany dom jako przyszłe miejsce zamieszkania. Czas realizacji przedsięwzięcia jest wyjątkowo krótki, bo budowa w ekstremalnych przypadkach może trwać tylko około 90 dni.

Pierwszoplanowe zalety drewnianych domków

Domy drewniane mają wyjątkową specyfikę montażu, a także proces przygotowania surowca do budowy. Ich pierwszoplanową zaletą jest bez wątpienia trwałość, która jest ceniona w przypadku inwestycji długoterminowych. Trwałość wynika z nowoczesnego systemu budowania, stabilnej oraz trwałej architektury i stosowania materiałów o wysokiej jakości. Po odpowiednim zabezpieczeniu budynek dodatkowo charakteryzuje się podwyższoną odpornością na negatywne czynniki jak ogień i wilgoć. Drewniana konstrukcja domu pozwala również na stosowanie grubych warstw izolacji. Doskonała izolacja termiczna to zaleta trudna do uzyskania za taką samą cenę w innych technologiach budowlanych. W przypadku takich konstrukcji mniejszy jest także ciężar, poprzez co tańszy staje się fundament oraz transport materiałów.

Jeśli marzy wam się drewniany dom, z pewnością wydacie na niego mniejszą kwotę pieniędzy niż na budynek murowany lub szklany.