/Czy żaluzje drewniane można zastąpić bambusowymi?

Czy żaluzje drewniane można zastąpić bambusowymi?

Żaluzje drewniane czy żaluzje bambusowe? Czym różnią się te dwie odmiany i dlaczego czasami warto postawić na jedne, a innym razem na te drugie? Czy żaluzje bambusowe będą dobrą alternatywą dla drewnianych? Odpowiadamy w tym artykule na wszystkie najpopularniejsze pytania i wątpliwości w tym temacie.

Jeśli szukasz modnej odmiany żaluzji, która na pewno będzie zgoda z najnowszymi trendami, to żaluzje wykonane z naturalnych materiałów będą doskonałym wariantem. Szczególnie popularne w ostatnich latach są te odmiany z lamelami o szerokości 50 mm. 

ŻALUZJE BAMBUSOWE ORAZ DREWNIANE – PODSTAWOWE RÓŻNICE

Żaluzje drewniane oraz bambusowe występują w modelach z lamelami o szerokości 50 milimetrów. To jest akurat cecha, która łączy te dwa warianty. Jeżeli zatem szukasz osłony, która będzie świetnie wyglądała w Twoim wnętrzu, doda mu pewnego prestiżu i będzie zgodna z najnowszymi trendami – z powodzeniem możesz skorzystać z żaluzji bambusowych.

Lamele o szerokości 50 milimetrów są cechą wspólną dla drewnianych i bambusowych żaluzji, ale są pewne istotne różnice. Pierwsza to oczywiście surowiec, z którego żaluzja jest wykonana. W jednym wypadku mówimy o wysokiej jakości naturalnym materiale w postaci drewna. W drugim wypadku mamy sprasowaną trawę bambusa, która jest także świetnym i praktycznym surowcem. Obydwa modele zapewniają osłonę na lata.

Natomiast żaluzje bambusowe mają jedną istotną przewagę nad drewnianymi. O czym dokładnie mowa? Listewki w żaluzjach bambusowych są cieńsze, a ma to duże znaczenie w pewnych warunkach montażowych.

Może się bowiem zdarzyć taka sytuacja, w której żaluzje drewniane po zwinięciu nie pozwolą na otworzenie okna. Wówczas cieńsze żaluzje bambusowe po zwinięciu zajmują oczywiście mniej miejsca i mogą być jedynym wyjściem, które jednocześnie jest praktycznie jak i wyglądające efektownie.

Kolejną różnicą pomiędzy tymi dwoma modelami jest kolorystyka – czyli bardzo istotny czynnik na etapie wyboru. Najczęściej żaluzje dobieramy do koloru okna, podłogi lub mebli. Żaluzje drewniane i bambusowe występują w różnych odcieniach, dzięki czemu doskonale się uzupełniają.

W jaki sposób najlepiej dobrać kolor? Pamiętajmy, że zdjęcia nigdy nie oddadzą w 100 procentach rzeczywistości. Warto zainspirować się licznymi realizacjami na Instagramie czy Pintereście, natomiast jest jeszcze jedno wyjście. Kiedy już jesteś na ostatniej prostej doboru żaluzji, to pomyśl o zamówieniu darmowych próbek lamel. 

Wszystkie kolory możesz najpierw porównać sobie tutaj: https://www.modniewoknie.pl/przeslony-okienne/zaluzje-bambusowe-50-mm. Następnie całkowicie za darmo możesz zamówić wzornik, który na pewno pomoże Ci w ostatecznym wyborze.

ŻALUZJA BAMBUSOWA – DORADZTWO POMIAR I MONTAŻ

Duży wybór w żaluzjach bambusowych – niezbędna wiedza Doradcy

Ponad 70 Doradców w całym kraju. Żaluzje bambusowe możesz zamówić u jednego z nich, a najpierw warto przed ostatecznym wyborem skorzystać z ich wieloletniego doświadczenia. Lamele bambusowe – jaki kolor wybrać? Wszystkie zalety od sprawdzonych praktyków. Doradcy pracują ze sprawdzonym producentem – firmą Anwis – z ponad 40-letnim doświadczeniem. Taka mieszanka zapewnia optymalny wybór.

Żaluzje bambusowe – precyzyjny pomiar

Jeśli nie przepadasz za samodzielnymi pracami domowymi, a chcesz mieć pewność 100-procentowej satysfakcji – skorzystaj z wiedzy Doradców. Po etapie doradztwa i konsultacji zapewniają oni precyzyjny pomiar.

Szczęśliwy finał – żaluzje bambusowe na Twoim oknie

Po etapie doradztwa i pomiaru przychodzi oczywiście czas na montaż. Specjalista Modnie w Oknie zapewnia precyzyjny montaż, po którym cieszyć się będziesz idealnie dobraną osłoną na Twoim oknie.

JESZCZE WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT ŻALUZJI BAMBUSOWYCH I DREWNIANYCH

Czujesz, że żaluzje drewniane lub bambusowe to coś, czego szukasz? Jeszcze więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj – https://ideawnetrz.pl/produkty/zaluzje-drewniane-anwis-11-pytan-ktore-slyszymy-od-was-najczesciej.