/Czym kierować się przy wyborze fotela do masażu? Odkryj tajniki mechanicznych rąk, szyny SL i inne parametry!

Czym kierować się przy wyborze fotela do masażu? Odkryj tajniki mechanicznych rąk, szyny SL i inne parametry!

Ból pleców to niezwykle nieprzyjemna dolegliwość, z którą zmaga się na co dzień wiele osób. Taka przypadłość bardzo często dotyczy osób, które pracują przez wiele godzin przy biurku a także pracowników fizycznych. Na szczęście, obecnie mamy do swojej dyspozycji wiele niezwykle skutecznych rozwiązań, dzięki którym znacząco można zmniejszyć ból oraz poprawić swoje ogólne samopoczucie. Mowa tutaj oczywiście o specjalnych fotelach do masażu. Jakie funkcje mają tego typu sprzęty? Czy rzeczywiście mogą one poprawić nasz komfort? Na te i wiele innych pytań szczegółowo odpowiadamy w poniższym poradniku. Zapraszamy do lektury.

Fotele do masażu – jakie korzyści przynosi korzystanie z nich?

W ciągu ostatnich lat znacząco wzrosła popularność foteli do masażu. Jest to spowodowane tym, iż rośnie świadomość społeczna na temat tego, jak wiele wymiernych korzyści w zakresie niwelowania bólu pleców mogą przynosić tego rodzaju urządzenia. Jakie są dokładne korzyści zdrowotne użytkowania foteli masujących?

Przede wszystkim, podstawowym czynnikiem, który przemawia za zakupem tego typu urządzeń, jest fakt, iż przyczyniają się one w ogromnym stopniu do zmniejszenia doskwierającego bólu mięśni. Jak wiadomo, siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej prowadzi często do wielu bardzo nieprzyjemnych dolegliwości. Jeśli będziemy korzystać z takich foteli odpowiednio często, wówczas kondycja mięśni poprawi się w sposób znaczący. 

Fotele do masażu pleców mogą także być niezwykle pomocne w… redukcji stresu. Jak to możliwe? Ta ich właściwość spowodowana jest tym, że podczas pracy powodują one zmniejszenie napięcia mięśniowego oraz poprawę krążenia krwi. To z kolei sprawia, że organizm jest w stanie zredukować poziom wydzielanego kortyzolu, czyli tzw. hormonu stresu. Wszyscy ci, którzy w sposób regularny korzystają z foteli do masażu pleców, czują się znacznie lepiej oraz są mniej podatni na stres. 

Fotel elektryczny z masażem może też prowadzić do poprawy elastyczności mięśni. Jeden z rodzajów masażu, który ma w tym zakresie wyjątkową skuteczność, to shiatsu. Polega on na tym, iż wykonywane są naciski na konkretne punkty na ludzkim ciele, co powoduje, że mięśnie ulegają znaczącemu rozluźnieniu. 

Mechaniczne ręce i szyny SL, czyli co wyróżnia nowoczesne fotele do masażu? 

Mechaniczna ręka stanowi zdecydowanie najważniejszy element, który wyróżnia fotel z funkcją relaxWarto zaznaczyć, że mechaniczne ręce są produkowane w różnych technologiach: istnieją modele 1D. 2D oraz 3D. Im cyfra jest wyższa, tym oczywiście poziom zaawansowania zastosowanych technologii jest wyższy. Jeśli zależy nam na sprzęcie najwyższej jakości, warto zatem postawić na ręce typu 3D. 

Z kolei szyny dzielą się także na kilka rodzajów: proste, S, L oraz SL. Szyny proste to zdecydowanie najbardziej podstawowe modele, dlatego nie zaleca się stawiać na fotele tego typu, ponieważ korzystanie z nich nie przyniesie zbyt wiele pozytywnych rezultatów. Szyny S cechują się tym, iż mają pewien stopień zgięcia, jednak nie jest on na tyle zaawansowany, by posiadał stopień krzywizny zbliżony do ludzkich pleców. Następny rodzaj to szyna L – może ona obejmować obszar pośladka. Z kolei szyna SL łączy szynę S oraz SL. Tego rodzaju szyny są domeną najwyższej klasy foteli do masażu. Wyróżnia je idealne dopasowanie do kształtu ludzkiego kręgosłupa.