/Czym się kierować biorąc kredyt hipoteczny w Gdańsku?

Czym się kierować biorąc kredyt hipoteczny w Gdańsku?

Planujesz wzięcie w Gdańsku kredytu na realizację swoich mieszkaniowych planów? Czym powinieneś się kierować i na co zwrócić uwagę, żeby zaciągnięte zobowiązanie spłacało Ci się wygodnie, wg konkretnych ustaleń z kredytodawcą i bez nieprzyjemnych niespodzianek? Spójrzmy na podstawowe rzeczy, które ułatwią Ci wybór kredytu hipotecznego. To zobowiązanie wieloletnie, dlatego tym bardziej należy podjąć je po drobiazgowym przemyśleniu.

O co pytać doradcę kredytowego decydując się na kredyt hipoteczny?

Wśród najważniejszych pytań, jakie powinieneś zadać w biurze takiego doradcy wymienimy te, które dla komfortu spłacania tego rodzaju kredytu są najważniejsze.Po pierwsze: oprocentowanie: to właśnie od wysokości oprocentowania będzie zależało to, ile ostatecznie będziesz musiał spłacić w porównaniu do wziętej kwoty i jak wysoka będzie to rata. W tym punkcie warto 2 razy przemyśleć, czy na pewno będzie nas stać na spłacanie raty w podanej wysokości. Jeśli u jednego doradcy nie znajdziemy szytej na miarę oferty, wybierzmy się do innego. Dobrym pomysłem może być przejrzenie biur z działu kredyt hipoteczny Gdańsk – w tym miejscu trafimy na firmy, które specjalizują się w kredytach pod hipotekę, i to właśnie do nich warto udać się z pytaniami. Lokalni kredytodawcy dobrze znają realia danego rynku nieruchomości, podobnie jak i umowy stosowane przez tamtejsze banki. W przypadku Trójmiasta, czyli miast: Gdańsk, Gdynia, Sopot, będą oni mieli o wiele lepsze rozeznanie co do cen nieruchomości, możliwości spłaty długu, warunków do spłaty, jakie ma potencjalny kredytobiorca. To wszystko sprawia, że jest im łatwiej dobrać odpowiednią ofertę.

Drugą poza oprocentowaniem rzeczą, która powinna nas zainteresować są dodatkowe opłaty do kredytu. Niektóre instytucje sprytnie je ukrywają, dlatego przeczytanie umowy i aneksów ma znaczenie kluczowe. Czy w kosztach spłat kredytu wliczane będzie ubezpieczenie na wypadek utraty pracy i jakie będą jego zasady? Co możemy na takich ubezpieczeniu skorzystać, i czy na pewno chcemy?

Haczyki bankowe, a pomoc doradcy kredytowego

Niestety, wiele banków oferując kredyty hipoteczne stara się z nich „wycisnąć” jak najwięcej, a to znaczy, że w umowach znajdują się różne kruczki i haczyki, z których możemy sobie zupełnie nie zdawać sprawy. Dobry doradca kredytowy, który porównuje i ocenia oferty hipoteki wielu banków, potrafi takie haczyki szybko namierzyć. Jeśli wiec porównujesz kredyty hipoteczne w domu, posiłkując się jedynie internetem, to zastanów się dwa razy czy gra jest na pewno warta świeczki. W internecie dane porównujące kredyty są mocno ograniczone i budowane tak, by były miłe dla oka klienta. Ale nie mają one nic wspólnego z wglądem w umowę, dodatkowe opłaty czy końcowe warunki. Dlatego często okazuje się, że fachowa pomoc lokalnego doradcy kredytowego, w tym przypadku takiego z Gdańska, Gdyni czy Sopotu (obręb Trójmiasta), będzie po prostu bezcenna. To dobry pomysł na realne oszczędności, które przez zaciąganiu kredytu hipotecznego na wiele lat, mają znaczenie ogromne.

FB: https://www.facebook.com/DoradcaFinansowyTrojmiasto/