/Dlaczego warto projektować ogrodzenie w sposób zindywidualizowany?

Dlaczego warto projektować ogrodzenie w sposób zindywidualizowany?

Ludzie potrafią manifestować swoją indywidualność na różne sposoby, np. aranżując w określony sposób wnętrza mieszkalne albo dobierając roślinność do ogrodu. Teraz firma Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe daje możliwość stworzenia niepowtarzalnej przegrody wokół posesji dzięki projektowi o nazwie Oskoma.

Jaki jest najczęstszy schemat działania przy stawianiu ogrodzenia wokół domu? Przeważnie klient wybiera to, co mu się najbardziej podoba spośród ograniczonego zestawu modeli i wzorów dostępnych w katalogu. Trzebnicka firma Plast-Met zmieniła ten schemat i zaproponowała klientom Oskomę, a w jej ramach dała możliwość stworzenia ogrodzenia w 100% dopasowanego do gustów i marzeń inwestorów.

Jak stworzyć własne ogrodzenie?

Oskoma to usługa indywidualnego projektowania, produkcji i montażu ogrodzenia wokół posesji. Jej najważniejszym etapem jest stworzenie spersonalizowanego projektu przy współpracy inwestora. Projektant na tym etapie uwzględnia potrzeby i preferencje klienta. Styl przegrody zostaje dostosowany do bryły budynku, ale może też odzwierciedlać pasje, zainteresowania czy profil zawodowej działalności inwestora.

– Bezpieczeństwo ma dla nas znaczenie priorytetowe – mówi Anna Ryzner z Działu Projektowego Plast-Met. – Oskoma sprawia jednak, że ogrodzenie staje się czymś więcej, staje się formą architektury. Klient otrzymuje możliwość wyboru lub zaproponowania zestawień czy wzorów, pośród których dobrze się czuje i podkreślają jego osobowość.

Etapy do celu

Proces tworzenia zindywidualizowanego ogrodzenia obejmuje kilka etapów. Na początku partnerzy Plast-Met zachęcają i przekonują klienta do realizacji indywidualnego projektu. Kolejnym krokiem jest opracowanie przez zespół projektowy firmy ogólnej koncepcji, określenie funkcji, wymiarów, stylistyki oraz indywidualnych preferencji np. koloru czy przezierności. Kolejny etap polega na omówieniu projektu z partnerem w celu sporządzenia oferty handlowej
i następnie na przedstawieniu efektów pracy klientowi. Opcjonalnie istnieje też możliwość, przed stworzeniem oferty handlowej, przesłania rysunków do partnera handlowego w celu potwierdzenia z klientem zgodności wymiarów głównych, podstawowych funkcji, kolorów
i akcesoriów. Po akceptacji klienta powstają rysunki techniczne na potrzeby działu produkcji.

Plusy szerokiej współpracy

Podczas tworzenia indywidualnej propozycji ogrodzeniowej projektanci uwzględniają szereg wytycznych – przede wszystkim zwracają uwagę na koszty proponując najbardziej ekonomiczne rozwiązania w ramach realizowanego projektu, biorą pod uwagę techniczne możliwości produkcji i wykorzystują materiały stosowane oraz sprawdzone w produkcji. Wszelkie nowatorskie pomysły są konsultowane w dziale technicznym. Projektanci umieszczają też w projekcie informacje wykorzystywane potem przez montażystów.

Dopasowane rozwiązania

Firma Plast-Met opracowała cały szereg rozwiązań, które można wykorzystać przy projekcie Oskoma. Wśród nich są: Sodalit, czyli nowy model Nowoczesnych Ogrodzeń Frontowych z pionowymi profilami wykonanymi w oparciu o system połączeń skręcanych, umieszczone w specjalnie skonstruowanej modułowej podstawie; Bryty, czyli ozdobne stalowe panele z ażurowym wzorem wycinanym laserowo, które można umieszczać na przęsłach, furtkach i bramach, blacha ze stali kortenowskiej z powłoką o rdzawym, niebrudzącym zabarwieniu,  Ekrany prywatności tworzone z arkuszy blachy służące np. do oddzielania stref w ogrodzie czy Kwarc CNC, czyli bryt z pionowymi wycięciami oraz przeprofilowaniami ze wzorem na środku. Oskoma jest realizowana przez zespół projektantów z trzebnickiej centrali Plast-Met, którzy współpracują z projektantami w regionach, partnerami handlowymi i inwestorami.