/Dobra lokalizacja, czyli jaka? Kupujemy mieszkanie w Warszawie

Dobra lokalizacja, czyli jaka? Kupujemy mieszkanie w Warszawie

Mieszkanie w Warszawie to dla wielu Polaków sposób na zdobycie lepszej pracy, wyższych zarobków oraz żywy kontakt z kulturą i sztuką. Każdego roku do stolicy przeprowadzają się kolejne osoby – czasem single, czasem całe rodziny. Nic dziwnego – jak wskazują statystki, to tutaj jest zarejestrowanych najwięcej firm [1], co daje nadzieję na szybką drogę w górę drabiny zawodowej. Ale praca to jeszcze nie wszystko. Podstawą jest znalezienie odpowiedniego mieszkania. Jakie lokalizacje warto rozpatrywać?

Dla każdego coś miłego

Warszawa to duże miasto. Szukając mieszkania dla siebie i swojej rodziny mamy do wyboru dzielnice położone bliżej centrum i te od centrum oddalone. W zależności od tego, czego szukamy, będziemy wybierać inne miejsca na mapie. Dla osób ceniących sobie spokój, ciszę i podmiejski klimat idealne będą punkty zlokalizowane na obrzeżach stolicy. Ursus, Bemowo, Włochy czy Ursynów oferują dużo nowych mieszkań, wśród których każdy znajdzie to odpowiednie dla siebie.

Ale większości osób zależy na bliskości centrum miasta – to tutaj najczęściej pracujemy, tu nasze dzieci chodzą do szkoły, tu toczy się życie biznesowe i kulturalne stolicy. Najlepszym wyborem dla zabieganych będą mieszkania blisko metra w Warszawie. Takie oferuje m.in. osiedle 19. Dzielnica zlokalizowane na Woli. Bezpośrednie sąsiedztwo biznesowego serca metropolii pozwala w kilka chwil dotrzeć do biura, a rozbudowana infrastruktura gwarantuje dostępność wszystkich niezbędnych na co dzień produktów i usług.

Mieszkania w pobliżu stacji metra

Mieszkania przy warszawskim metrze cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego – to najwygodniejszy środek transportu. Przemieszczanie się po mieście metrem pozwala zaoszczędzić masę czasu i pieniędzy. Nie stoimy w korkach, nie tankujemy nieustannie samochodu. Z łatwością dotrzemy z punktu A do punktu B, poświęcając czas w podróży na ulubioną lekturę lub zaczerpnięcie oddechu po ciężkim dniu w pracy. W samym 2020 roku warszawskie metro przewiozło niemal 170 milionów pasażerów [2]. A to oznacza, że ogromna rzesza warszawiaków podróżuje metrem każdego dnia. Mieszkańcy stolicy doceniają ten typ transportu, który – w przeciwieństwie do samochodu czy autobusu – nie stoi w korkach.

Wygoda i komfort

Szukając idealnego mieszkania w Warszawie, warto więc skupić się na tych lokalizacjach, które położone są w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków metra. To ogromne ułatwienie pozwala nam podróżować niemal po całym mieście. Wybierajmy więc mieszkania na Woli, Ochocie, Bielanach czy Żoliborzu – wszystkie te punkty na mapie są doskonale skomunikowane z resztą miasta. Bez problemu dojedziemy stąd do pracy, szkoły czy na spotkanie towarzyskie po godzinach.

[1] https://www.coig.com.pl/nowe-firmy-warszawa_rejestr_ceidg_KRS_2016_2017.php

[2] https://www.ztm.waw.pl/statystyki/