/Dofinansowanie do fotowoltaiki – sprawdź aktualne możliwości w TAURONIE

Dofinansowanie do fotowoltaiki – sprawdź aktualne możliwości w TAURONIE

Instalacje fotowoltaiczne zyskują na popularności. Tym bardziej że oferta rynkowa przewiduje korzystne rozwiązania w zakresie finansowania paneli fotowoltaicznych i dofinansowania do fotowoltaiki. W TAURONIE należą do nich m.in. kredyt nawet na 12 lat, bezpłatne doradztwo fotowoltaiczne i szybki montaż przez cały rok. Dlaczego warto z nich skorzystać? Zobacz, co musisz wiedzieć.

Dofinansowanie do fotowoltaiki i finansowanie instalacji fotowoltaicznej – dlaczego warto skorzystać?

Ceny energii elektrycznej rosną stosunkowo szybko. Sposobem na oszczędność i zachowanie niezależności energetycznej jest montaż paneli PV. Mimo wysokich kosztów instalacji, takie rozwiązanie się opłaca – głównie za sprawą możliwości finansowania i dofinansowania do fotowoltaiki w TAURONIE. Dlaczego warto z nich skorzystać? Głównie ze względu na atrakcyjne warunki kredytowania, bezpłatne doradztwo fotowoltaiczne, bezpieczny montaż i szybkie oraz  bezproblemowe podłączenie. 

Niewątpliwą zaletą fotowoltaiki od TAURONA jest tańszy prąd i możliwość całkowitego uniezależnienia się od sieci energetycznej za sprawą domowego magazynu energii.

Finansowanie fotowoltaiki: kredyt na fotowoltaikę

Finansowanie fotowoltaiki w TAURONIE zyskało na popularności m.in. ze względu na atrakcyjne warunki kredytowania inwestycji. Zakup instalacji jest możliwy dzięki współpracy z Alior Bankiem. Oferta obejmuje:

– EKORATY RRSO 9,38% z możliwością rozłożenia kredytu ratalnego nawet na 12 lat. Ta forma wsparcia nie wymaga wpłaty własnej, a pierwsza płatność może zostać odroczona o miesiąc. 

Czas oczekiwania na decyzję kredytową jest bardzo krótki, a kredytobiorca zyskuje możliwość zawarcia umowy kredytowej zdalnie. W takiej formie odbywają się także niezbędne konsultacje. Co istotne, do 27 840 złotych wymagane jest wyłącznie zaświadczenie o zarobkach, a kredytobiorcą nie musi zostać właściciel nieruchomości, a partner o lepszej zdolności kredytowej. 

Dofinansowanie fotowoltaiki: programy wspierające zakup i montaż fotowoltaiki

Stały rozwój fotowoltaiki jest możliwy dzięki stałemu wsparciu i dofinansowaniu indywidualnych instalacji fotowoltaicznych przez administrację publiczną. Wsparciu rządowemu przez ostatnie lata podlegały (i wciąż podlegają) programy Czyste Powietrze i Mój Prąd. 

Program Czyste Powietrze oferuje wiele możliwości wsparcia, głównie pośredniego. Należy do nich zaliczyć, poza dofinansowaniem fotowoltaiki, termomodernizację budynków i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. 

Program Mój Prąd to forma dofinansowania fotowoltaiki, pozwalająca na uzyskanie;

– maksymalnej dotacji w wysokości 26 000 złotych dla nowych instalacji fotowoltaicznych połączonych z magazynami energii elektrycznej i systemami inteligentnego zarządzania pozyskaną energią elektryczną;

– do 7000 złotych dla nowych instalacji fotowoltaicznych, 16 000 złotych na domowy magazyn energii lub do 3000 złotych dla instalacji fotowoltaicznych, które istnieją. Dofinansowanie w żadnym przypadku nie może przekroczyć 50% kosztów kwalifikowanych;

Co istotne, dotację z programu Czyste Powietrze można łączyć z ulgą termomodernizacyjną.  

Więcej informacji o pompie ciepła od TAURONA znajdziesz pod adresem:  https://www.tauron.pl/dla-domu/urzadzenia/ogrzewanie/pompa-ciepla.