/Dorota Szelągowska
Dorota Szelągowska - wiek, wzrost i wiele więcej!

Dorota Szelągowska

Dorota Szelągowska w swoich programach o tematyce wnętrzarskiej zachwyca miliony Polaków przed telewizorami nietuzinkowymi metamorfozami wnętrz. Do najbardziej znanych tytułów jej autorskich programów należą „Totalne remonty Szelągowskiej” dla stacji TVN, „Tu jest pięknie” czy „Metamorfozy Doroty Szelągowskiej” dla stacji HGTV. Jej projekty budzą nie tylko zachwyt, ale przede wszystkim są wielką inspiracją i zachęta do samodzielnego odnawiania wizerunku każdego mieszkania. Nie ma takiego metrażu, który oparłby się metamorfozie przeprowadzonej przez Dorotę Szelągowską. Prowadzi ona również własne biuro projektowe. Dorota Szelągowska spełniała się również jako prezenterka telewizyjna m.in. w „Pytanie na śniadanie” w stacji TVP2. Prywatnie córka znanej i popularnej pisarki Katarzyny Grocholi, trzykrotna rozwódka i mama dwójki dzieci – Antoniego i Wandy. Studiowała dziennikarstwo oraz nauki społeczne, jednak żadnego z tych kierunków nie ukończyła. Ukończyła jednak kurs projektowania wnętrz. Cierpiała na nerwicę lękową i borykała się z atakami paniki.

Dorota Szelągowska – wiek

Ile lat ma Dorota Szelągowska? Urodziła się w Trypolisie w Libii a jej dokładna data urodzenia to 26 września 1980 roku. Jak łatwo obliczyć w 2022 roku projektantka wnętrz skończy 42 lata. Jest córką cenionej pisarki Katarzyny Grocholi, która po urodzeniu córki w Trypolisie w Libii rozwiodła się w 1981 roku, wróciła do Polski i tutaj postanowiła samotnie wychować córkę.

Dorota Szelągowska – wzrost

Ile wzrostu ma Dorota Szelągowska? Projektantka ma 162 cm wzrostu.

Dorota Szelągowska – waga

Ile waży Dorota Szelągowska? Nie podała do wiadomości swoich fanów ile waży.

Mąż Doroty Szelągowskiej

Ilu mężów miała Dorota Szelągowska? Dla słynnej projektantki ślubne dzwony biły trzykrotnie. Po raz pierwszy już w roku 2000 wyszła za mąż za aktora Pawła Hartlieba, z którym ma jednego syna Antoniego. 30 maja 2013 roku, po 11 latach związku, Dorota Szelągowska poślubiła znanego kompozytora Adama Sztabę. Małżeństwo to jednak nie trwało długo, bo już po niecałych dwóch latach tj. 21 maja 2015 roku para wzięła rozwód. W 2017 roku po raz trzeci wyszła za mąż w tajemnicy przed mediami. Wybrankiem był przystojny góral Michał Wawro, którego poznała w pracy. Para rozstała się po dwóch latach małżeństwa, które zakończyli oficjalnie rozwodem w 2019 roku. Mają córkę Wandę.

Dorota Szelągowska – pierwszy mąż

Kto był pierwszym mężem Doroty Szelągowskiej? Pierwszym mężem Doroty Szelągowskiej był aktor Paweł Hartlieb – wokalista i aktor w teatrze Buffo w Warszawie, autor piosenek, lektor reklamowy. Od 2002 roku był związany z kwartetem satyryczno-wokalnym „Szafa Gra„. W 2010 rozpoczął karierę solową. Para stanęła na ślubnym kobiercu w 2000 roku. W 2001 roku urodził się im syn Antoni, który nosi nazwisko ojczyma Adama Sztaby. W 2020 roku Antoni Sztaba rozpoczął studia na Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi.

Dzieci Doroty Szelągowskiej

Ile dzieci ma Dorota Szelągowska? Projektantka wnętrz jest matką dwójki dzieci: Antoniego urodzonego w 2001 roku oraz Wandy urodzonej w 2018 roku.

Antoni przyjął nazwisko ojczyma Adama Sztaby. Antoni Sztaba po maturze w 2020 roku rozpoczął studia na Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi. Rozpoczęcie nauki w Łodzi wiązało się z wyprowadzką z domu rodzinnego. Dorota Szelągowska w mediach społecznościowych dzieliła się emocjami, które jej towarzyszyły w tym okresie życia. Antoni marzy o karierze aktora. Ma już za sobą pierwsze występy w serialu i w teatrze. Można go było zobaczyć m.in. w serialu „Na Wspólnej” i na scenie teatralnej w spektaklach „Chłopcy z motylkami” oraz „Magiczny las

Córka Wanda była leczona w Centrum Zdrowia Dziecka, kiedy odkryto u niej wadę serca. W ramach podziękowania projektantka wnętrz postanowiła na swój koszt wyremontować łazienkę dla osób niepełnosprawnych w Centrum Zdrowia Dziecka.

Dorota Szelągowska – programy

W jakich programach występowała Dorota Szelągowska? Rozpoczęła karierę w 1998 roku jako prowadząca program młodzieżowy w stacji TVP1 o nazwie „Rower Błażeja„. Współtworzyła dla stacji TVN programy rozrywkowe „Moja krew” i „Taniec z gwiazdami” oraz program śniadaniowy „Dzień dobry TVN„.

Prowadziła „Polskie lato” w TVP1, „Pytanie na śniadanie” w TVP2 i „Dietosfera” w KuchniaTV, w Domo+Dach nad gwiazdami„, „Hotelove” oraz „Domy gwiazd„. Od 2014 prowadzi programy o tematyce wnętrzarskiej w kanałach należących do grupy TVN Discovery: „Dorota Was urządzi„, „Polowanie na kuchnie„, „Weekendowe metamorfozy Doroty” oraz „Wielkanocne metamorfozy Doroty” w TVN Style, „Polowanie na mieszkanie” i „Totalne remonty Szelągowsiej” w TVN, „Domowe rewolucje„, „Tu jest pięknie”, „Dorota inspiruje„, „Metamorfozy Doroty Szelągowskiej” w HGTV

Dorota Szelągowska – Blog

Dorota Szelągowska prowadzi własnego bloga. W sieci znajdziemy go pod adresem https://www.dorotaszelagowska.pl/blog. Projektantka relacjonuje na nim metamorfozy mieszkań wykonane w ramach odcinków swojego autorskiego programu „Totalne remonty Szelągowskiej” dla stacji TVN. Wszystkie wpisy zawierają pełny opis przeprowadzonych prac oraz obfitują w zdjęcia przed i po metamorfozie. Zachęca swoich czytelników do komentowania każdego przeprowadzonego remontu. Projektantka chętnie dzieli się również pomysłami na proste dania. Ponadto fani regularnie mają możliwość wzięcia udziału w różnych konkursach, w których do wygrania pojawiają się np. książki Katarzyny Grocholi (prywatnie mamy projektantki). 

Dorota Szelągowska – Instagram, Facebook

Dorota Szelągowska oprócz prowadzenia wnętrzarskiego bloga jest aktywna w social mediach. Na serwisie społecznościowym Facebook prowadzi profil pod nazwą użytkownika @szelagowska.dorota (https://www.facebook.com/szelagowska.dorota) . Dekoratorkę obserwuje już ponad 827 tysięcy fanów, ale liczba obserwujących stale rośnie. Na Instagram jej konto znajdziemy pod nazwą @dotindotin (https://www.instagram.com/dotindotin/). Aktywność Doroty Szelągowskiej w social mediach związana jest głównie z jej autorskim programem „Totalne remonty Szelągowskiej” emitowanym w stacji TVN. Wpisy dotyczące życia prywatnego nie pojawiają się często.

Dorota Szelągowska – Wikipedia

Dorota Szelągowska została opisanaw popularnej wolnej encyklopedii internetowej – Wikipedia. Znajdują się tam dokładne informacje dotyczące miejsca i daty urodzenia, rodziców, uczęszczanego liceum, kierunku studiów. Ponadto wyszczególniono wszystkie programy, które projektantka prowadziła, współtworzyła lub była i jest autorką. Wikipedia wymienia wszystkich mężów Doroty Szelągowskiej, jej publikacje oraz zdobyte nagrody. Przypisy publikacji, z których czerpano informacje umieszczono na końcu.

Tego mogłeś nie wiedzieć

  • Dorota Szelągowska największą popularność zdobyła swoimi autorskimi programami o metamorfozach wnętrz. Niestety dekoratorka nie miała lekkiego dzieciństwa. W wywiadzie udzielonym w 2016 roku wyznała, że musiała z matką Katarzyną Grocholą uciekać z domu, gdyż jej ojczym był pedofilem. Matka projektantki zaprzeczyła tym informacjom. 
  • Dorota Szelągowska przyznała, że bardzo przytyła w drugiej ciąży. Na szczęście projektantce wnętrz udało się dzięki kosztownej diecie zrzucić aż 40 kilogramów. Teraz chętnie podkreśla strojem swoją piękną figurę.
  • Dorota Szelągowska chroni swoje życie prywatne przed mediami. W social mediach często zamieszcza jednak aranżacje swojego mieszkania.

Fot.: Magazyn VIVA!