/Drewniane meble – zawsze stylowo

Drewniane meble – zawsze stylowo

Najlepsze nowoczesne meble drewniane to efekt korzystania z długoletniego doświadczenia w temacie ich produkcji. Efekt? Urozmaicony design, trwałość i wszystkie zalety mebli drewnianych.

Meble z drewna to klasyka z bardzo długą tradycją, jeśli chodzi o tego typu wyposażenie mieszkań czy innych pomieszczeń użytkowych. Nie da się ukryć, że mimo wielu prób wypromowania mebli wykonanych z innego materiału niż drewno, to właśnie te drewniane są uważane za najbardziej stylowe. To jednak niejedyna ich cecha. Zalet mebli drewnianych jest o wiele więcej. O nich – i nie tylko – w dalszej części artykułu. 

Meble z litego drewna – do jakich wnętrz pasują

Meble dębowe, meble sosnowe czy wykonane z każdego innego rodzaju drewna to meble uniwersalne. Wszystko zależy od projektu danego mebla. Drewno to materiał bardzo plastyczny, dlatego można mu nadać różny kształt. W związku z tym nadaje się zarówno na tak zwane meble skandynawskie – proste w swej formie – jak i retro czy rustykalne. Te drugie z kolei to często bardziej wymyślna forma i taka też ornamentyka. Oczywiście to tylko przykłady. Warto też dodać, iż drewno wykorzystywane jest też do produkcji bardzo minimalistycznych mebli to wnętrz industrialnych czy też loftowych. W takim przypadku chłodnym z założenia pomieszczeniom nadaje odrobinę przytulności. 

Meble drewniane – nieprzemijające zalety

Poza uniwersalnością, jeśli chodzi o dopasowanie mebli drewnianych do danego stylu, tego typu meble charakteryzuje również to, że przybierają one różne formy, jeśli chodzi o użytkowość. Stoły drewniane, szafki nocne, komody drewniane, szafy czy kredensy drewniane lub łóżka. Z drewna można zrobić wszystko. Komplet mebli z drewna najwyższej jakości sprawdzi się zarówno w salonie, kuchni, jadalni, sypialni, jak i w pokoju dziecięcym. A skoro już przy dzieciach jesteśmy, to wśród nich jest wiele takich, które cierpią na alergię. Drewniane meble w takim przypadku to najlepszy wybór. Szczególnie są polecane meble z drewna sosnowego. A to z tego powodu, że nie przyciągają one tak intensywnie kurzu jak meble z drewna innego rodzaju. Nie jest więc konieczne ciągłe ich wycieranie. Drewno sosnowe to w związku z tym także doskonały wybór dla tych, których najmniejsza warstewka kurzu przyprawia o alergię ze względu na umiłowanie czystości. Meble z drewna to także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Przy odpowiedniej konserwacji – która nie wymaga dużego zachodu – będą służyć przez wiele lat. Z tego też powodu są dobrą inwestycją. Nie należy też zapominać o tym, że drewniane meble będą zawsze modne i w dobrym guście. Dziś modne są także z tego powodu, iż wykonano je z w pełni naturalnych składników. Komplet drewnianych mebli doda odpowiedniego sznytu każdej aranżacji wnętrz. To rozwiązanie zarówno estetyczne, jak i praktyczne.

Solidne meble drewniane – tradycyjna produkcja

Producent mebli drewnianych z litego drewna, które cieszą się ogromnym powodzeniem, to zawsze korzystanie z tradycyjnego rzemiosła. Takie sosnowe meble czy meble z drewna dębowego lub bukowego są wykonywane ręcznie. Jednak zanim to nastąpi, drewno jest poddawane procesom, które zapewniają potem trwałość mebli i ich wysoką estetykę. Ważnym elementem jest np. leżakowanie desek. Ręczna praca nad kształtem mebli skutkuje dbałością o każdy detal. Dotyczy to także prac wykończeniowych. Meble są np. pokrywane specjalnym woskiem. A woskowane meble to trwałość i wysoka estetyka. 

Drewniane meble Naturestyle to szeroka oferta uwzględniająca najnowsze trendy panujące w branży meblarskiej, a także nieprzemijająca klasyka.