/Energooszczędne ogrzewanie do domu – jak to możliwe?
Energooszczędne ogrzewanie do domu

Energooszczędne ogrzewanie do domu – jak to możliwe?

Jedną z najistotniejszych decyzji, jakie inwestor musi podjąć na etapie budowy domu, a niekiedy na etapie wykonania projektu, jest wybór systemu grzewczego. Bardzo wiele osób decyduje się na ogrzewanie gazowe, jako jedną z najoszczędniejszych i najwygodniejszych opcji. Dopiero kiedy okazuje się, że wykonanie przyłącza gazowego do budynku nie jest możliwe, zaczyna się rozważanie innej alternatywy. Tymczasem niektóre systemy warto rozważyć już wcześniej. Bo możliwości, jakie są w stanie zaoferować, gwarantują wysoki komfort cieplny, wygodę i rachunki przystępne dla przeciętnego użytkownika. Przykładem takiego systemu – i nie jest to żart – jest ogrzewanie elektryczne. Warunkiem jest wybór odpowiedniego urządzenia grzewczego, które będzie w stanie spełnić oczekiwania użytkowników. Urządzeniem wartym rozważenia są hybrydowe grzejniki elektryczne Klima.

Hybrydowe grzejniki, czyli 2w1

Grzejniki Klima to produkt włoskiego producenta z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu elektrycznych urządzeń grzewczych. Zgodnie z jego założeniem hybryda miała być dostępna dla przeciętnego użytkownika i gwarantować wysoki komfort cieplny. Efektywne działanie urządzenia osiągnięto poprzez połączenie w jednej obudowie dwóch niezależnych systemów grzewczych: ogrzewania konwekcyjnego oraz ogrzewania podczerwienią. Wzajemne połączenie ich pracy pozwoliło na utrzymanie we wnętrzu stałej temperatury bez generowania wysokich rachunków za energię elektryczną. Jak to możliwe?

Jak działają grzejniki Klima?

Dokładne działanie grzejników Klima zostało opisane na stronie dystrybutora tych urządzeń Econovli.pl. Tu wspomnimy jedynie pokrótce, że priorytetem w opisywanych urządzeniach ma być ogrzewanie promiennikienm podczerwieni, który cechuje się niskim poborem mocy. Jego wadą jest jednak to, że nie potrafi równie szybko jak ogrzewanie konwekcyjne podnieść we wnętrzu temperaturę. Dlatego w urządzeniu priorytetowo zostało potraktowane ogrzewanie podczerwienią, natomiast ogrzewanie konwekcyjne stanowi dla niego wspomaganie. Dzięki temu Klima potrafi szybko ogrzać wnętrze i utrzymać w nim stałą temperaturę, nie generując przy tym wysokich kosztów.

Dodatkowe funkcje i udogodnienia

Producent nie poprzestał jednak na takim rozwiązaniu. W hybrydowych grzejnikach zastosował również kilka funkcji wpływających na obniżenie zużycia energii. Wśród nich należy wymienić czujnik otwartego okna. To zabezpieczenie sprawia, że urządzenie po wykryciu otwartego okna automatycznie przechodzi w tryb przeciwzamrożeniowy. To pozwala uniknąć nadmiernego ogrzewania wietrzonych pomieszczeń. Z kolei funkcja Opticontrol, wyposażona w czujnik ruchu zabezpiecza użytkowników przed ogrzewaniem pustych pomieszczeń. Ta funkcja pozwala ustawić w pomieszczeniu odpowiednią temperaturę po tym, jak w jego wnętrzu zostanie wykryta czyjaś obecność.

Grzejniki Klima mają też sporo innych zalet. Jedną z nich jest wbudowany inteligentny termostat zaprojektowany specjalnie na potrzeby tego urządzenia. Potrafi on samodzielnie decydować o tym, który system grzewczy powinien działać w danym momencie. To znacznie podnosi komfort korzystania z urządzenia i sprawia, staje się ono praktycznie bezobsługowe.