/Eprzasnysz – stadion w Jednorożcu zyska nowoczesną infrastrukturę
eprzasnysz i infoprzasnysz na temat stadioniu w Jednorożcu

Eprzasnysz – stadion w Jednorożcu zyska nowoczesną infrastrukturę

Eprzasnysz (lokalny portal internetowy) informuje swoich czytelników o planowanej modernizacji stadionu sportowego w miejscowości Jednorożec. Jest to bardzo ważne przedsięwzięcie dla tego regionu, ponieważ według informacji podawanych przez Infoprzasnysz, obiekt od kilkudziesięciu lat popadał stopniowo w ruinę. Stadion na co dzień służy mieszańcom całej gminy jako miejsce, na którym regularnie odbywają się rozgrywki piłkarskie, imprezy sportowe i kulturalne.

Jak będzie wyglądał stadion po modernizacji? Eprzasnysz i Infoprzasnysz dotarły do informacji

Z inicjatywą modernizacji stadionu w Jednorożcu wyszedł wójt gminy- Krzysztof Iwulski, we współpracy z osobami angażującymi się w działalność sportową. Jak informuje portal Infoprzasnysz, w ostatnim czasie udało się uzyskać pozwolenie na budowę.

Wójt złożył również wniosek o dofinansowanie inwestycji w ramach programu „Sportowa Polska” organizowanego przez Ministerstwo Sportu oraz planuje wystąpić z wnioskiem o współfinansowanie modernizacji do Rady Powiatu.

Według informacji, do których dotarł natomiast portal Eprzasnysz, planowany koszt inwestycji wyniesie 4,3 ml złotych. W jej ramach zostanie wymieniona nawierzchnia całego boiska, zainstalowany zostanie nowoczesny system automatycznego nawadniania murawy.

Stadion zyska nowe oświetlenie płyty boiska oraz monitoring wizyjny. Zmodyfikowane zostaną trybuny oraz powstanie pełne zaplecze sanitarne. Położona zostanie również tartanowa bieżnia, a wszystkie urządzenia lekkoatletyczne zostaną zmodernizowane. Planowana jest także rozbudowa drogi dojazdowej do stadionu oraz parkingów.

Fot: Mariusz82

źródła: eprzasnysz.pl / infoprzasnysz.com