/Fototapeta w kwiaty – poznaj floralne motywy, które odmienią każde mieszkanie

Fototapeta w kwiaty – poznaj floralne motywy, które odmienią każde mieszkanie

Za oknami wiosna na całego! Intensywnie zielona trawa, kwitnące drzewa i pierwsze motyle nad łąkami – to wszystko sprawia, że wstępuje w nas nowa energia. Zainspirowani budzącą się do życia przyrodą przygotowaliśmy garść pomysłów na szybkie odświeżenie dotychczasowej aranżacji mieszkania. Obejdzie się bez ciężkiej pracy, a jedynym elementem, którego będziemy potrzebować, jest floralna fototapeta. Kwiaty w wystroju to murowany sukces!

Roślinne motywy dekoracyjne cieszą się dużą popularnością w ostatnich sezonach. Jesteśmy zmęczeni życiem w dużych  miastach i poszukujemy bliższego kontaktu z naturą. Stąd w świecie aranżacji wnętrz tak wiele rozwiązań, które pozwalają nam się cieszyć różnymi aspektami przyrody. Wystarczy przywołać tropikalne liście palm, egzotyczne zwierzęta czy właśnie kwiatowe wzory, na których się skupimy w tym artykule. Chcemy już na wstępie podkreślić, że floralne przedstawienia to nie tylko róże, orchidee czy polne maki. Dla miłośników ciekawych i niepowtarzalnych stylizacji zebraliśmy tutaj wzory fototapet, które odznaczają się naprawdę unikalnym charakterem.     

Zachwyć się barokową kompozycją

Zaczniemy od rozwiązania idealnego do przestronnego wnętrza urządzonego w duchu glamour. Będzie to inspirowana holenderskim malarstwem fototapeta. Kwiaty na czarnym tle to jeden z najsłynniejszych motywów w barokowej sztuce. Takie kompozycje prezentują się niezwykle elegancko, dostojnie i szykownie. Możemy je zestawić w welurową, pikowaną sofą, zabytkowymi meblami w stylu ludwikowskim czy nowoczesnym stolikiem o marmurowym blacie. W każdym eleganckim wystroju znakomicie będzie się prezentować taka dekoracja – i w nowoczesnej odsłonie, i w tradycyjnie urządzonym pokoju. Dlaczego powiedzieliśmy, że jest to propozycja do przestronnego metrażu? Bo ciemna tonacja przedstawienia najlepiej będzie wyglądać w dużym i jasnym pomieszczeniu. Jeśli więc obawiamy się, że taki wzór nie sprawdzi się w naszym mieszkaniu, wybierzmy kwiatowy motyw zestawiony z kolorowym deseniem. Dzięki takiej ozdobie salon nabierze pogodnego charakteru!  

Postaw na floralny wzór w nietypowej odsłonie

We wstępie powiedzieliśmy, że floralne wzory to nie tylko te najbardziej znane gatunki kwiatów i teraz to udowodnimy. Naszą pierwszą propozycją jest czosnek… ozdobny. To przepiękna roślina w formie kwiatowej kuli na długiej, mocnej łodydze. Takie przedstawienie będzie się zjawiskowo prezentować, ale na tym nie poprzestaniemy. Zamiast realistycznej w wyrazie fototapety wybierzmy wzór utrzymany w wyrazistym odcieniu. W tym roku dużą popularnością cieszy się Classic Blue, dlatego niebieski w tonacji kwiat będzie strzałem w dziesiątkę. Rośliną, która prawdopodobnie nie kojarzy nam się z dekorowaniem wnętrza, jest także dmuchawiec. Okazuje się jednak, że jego makrofotografia, która eksponuje pierzaste nasiona w bardzo dużym zbliżeniu, to doskonały przepis na urozmaicenie nowoczesnej aranżacji. Zainspirować możemy się także egzotycznymi gatunkami. Zamiast dobrze nam znanych hibiskusów czy storczyków zdecydujmy się na przedstawienie strelicji królewskiej. Niesamowita w wyrazie forma tego kwiatu sprawi, że dotychczasowy wystrój zyska naprawdę niepowtarzalną prezencję. Będziemy zaskoczeni, jak wiele zmieni ten tropikalny akcent. 

Ciesz się pogodnym nastrojem każdego dnia

Panująca za oknem pogodna aura jest znakomitym źródłem inspiracji, gdy mowa o aranżowaniu wnętrza, i świetnym dowodem na to jest wiosenna fototapeta. Kwiaty polne, takie jak stokrotki, chabry czy jaskry, wprowadzą do naszego wystroju optymistyczny charakter, dzięki czemu bez względu na pogodę za oknem pod naszym dachem będzie cały czas panować pozytywna atmosfera. Do wyboru mamy malowniczą fotografię lub botaniczną ilustrację i to właśnie na tej drugiej propozycji chcemy się skupić. Dlaczego? Ponieważ sprawdzi się w bardzo wielu różnych aranżacjach i to sprawi, że z łatwością dopasujemy ją do naszego wnętrza. Na uwagę zasługuje jednak nie tylko wizerunek całej łąki. Możemy zdecydować się na jeden gatunek i to nim ozdobić pokój. Co będzie prezentować taka fototapeta? Kwiaty takie jak niezapominajki czy zawilce pozwolą nam wyczarować niezwykle delikatną i nastrojową stylizację.

Odrobina egzotyki w postaci strelicji, a może floralna kompozycja inspirowana malarstwem? Wiosenne gatunki czy ulotny dmuchawiec? Dopasujmy wzór fototapety do naszego mieszkania i podarujmy sobie piękny akcent dekoracyjny, dzięki któremu nasze wnętrze rozkwitnie.