/Fototapeta z mapą – prosta droga do efektownej aranżacji

Fototapeta z mapą – prosta droga do efektownej aranżacji

Jeśli chcemy trafić do celu, korzystamy z mapy. Kiedyś były to papierowe egzemplarze, dzisiaj jest to GPS w naszym telefonie komórkowym. Jeśli natomiast szukamy drogowskazu do zachwycającej aranżacji, znajdziemy go tutaj w tym artykule!

Razem z ekspertem z Redro.pl przygotowaliśmy bowiem pomysły na oryginalne aranżacje. W rolach głównych znajdzie się wyjątkowa fototapeta. Mapy zaprezentują nam się jako efektowny akcent dekoracyjny, który wcześniej z pewnością nie przyszedł nam do głowy. Pojawią się zarówno nowoczesne w wyrazie, jak i starodawne propozycje, dlatego gwarantujemy, że nie zabraknie pomysłów dla nikogo. Nadchodząca wiosna to idealny czas na metamorfozę mieszkania. 

Ziemia usłana kwiatami

Gdy szukamy pomysłu na aranżację wnętrza, warto wykazać się pomysłowością i fantazją. Gdy myślimy o kartograficznych przedstawieniach, prawdopodobnie oczami wyobraźni widzimy granice państw, kraje poprzecinane rzekami i górskimi łańcuchami, a także punkciki miast. Tymczasem specjalista z Redro przygotował dla nas coś całkowicie innego. Jest to floralna fototapeta. Mapy mogą stać się punktem wyjścia do stworzenia oryginalnych i zaskakujących wzorów, które wcale nie będą przypominać szkolnych pomocy dydaktycznych.

Wyobraźmy sobie, że na naszej ścianie w salonie pojawią się kontynenty, które będą wypełnione barwnymi kwiatami. Taka ozdoba pomoże nam wprowadzić pod nasz dach pogodną w wyrazie, wiosenną atmosferę, a przez resztę roku będzie cieszyć nasze oczy optymistycznym charakterem. A jeśli wolimy stonowane rozwiązania, do wyboru jest także mapa z czarno-białym, floralnym motywem. – powiedział nam ekspert.    

Widok miasta z lotu ptaka

Do ozdobienia wnętrza możemy wykorzystać jednak nie tylko mapę prezentującą cały świat. Dużą popularnością cieszą się nowoczesne, minimalistyczne lub industrialne, stylizacje i w takiej przestrzeni doskonałym rozwiązaniem okaże się wizerunek słynnej metropolii. Widziany z lotu ptaka rzut odznacza się silnie zgeometryzowanym charakterem, dlatego w pierwszej chwili wcale nie będzie przypominał przedstawienia Londynu, Nowego Jorku czy Paryża. Do wyboru są dwa warianty kolorystyczne, które warto uzależnić od metrażu, jakim dysponujemy. Oto, co powiedział nam specjalista:

Jeśli nasz salon odznacza się loftowym charakterem, wówczas możemy wybrać czarno-białą fototapetę, ponieważ unikniemy ryzyka, że ciemna ozdoba ściany przytłoczy pomieszczenie. Jeśli jednak pokój jest stosunkowo niewielki, postawmy na wzór, w którym dominuje jasna kolorystyka. Warto podkreślić, że takie przedstawienie będzie się znakomicie prezentować w biurze lub recepcji nowoczesnego hotelu. 

Wyprawa do odległych czasów

Nowoczesne wnętrza z pewnością nie są rozwiązaniem dla każdego. Wielbicielom stylizacji w duchu retro przygotowaliśmy coś specjalnego. Jest to fototapeta z motywem mapy przypominająca dawne dokumenty kartograficzne. Na takiej ściennej dekoracji znajdzie się nie tylko fragment lądu, ale także wizerunek zabytkowego przyrządu mierniczego, z jakiego korzystano kilkaset lat temu, gdy organizowano dalekie morskie wyprawy w nieznane. Taki wzór niczym teleport przeniesie nas do całkiem innej epoki. Będziemy zaskoczeni, jak wiele zmieni w naszym dotychczasowym wystroju mieszkania. Jak powiedział nam ekspert, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by na ścianie pojawiła się cała mapa świata również utrzymana w starodawnej estetyce. Fototapeta, na której znajdą się także wizerunki statków i morskich bestii, w które kiedyś wierzono, to przepis na spektakularną aranżację nie tylko dla prawdziwego miłośnika geografii, ale i dla prawdziwego wilka morskiego!  

Dekoracja, która zdobi i uczy

https://redro.pl/fototapety/tematy/mapy/mapa-swiata/

Przedstawienie mapy to nie tylko prosty przepis na efektowną aranżację, ale także doskonały pomysł na ozdobienie pokoju naszego szkraba. Czy maluch musi się interesować podróżami albo geografią, o której prawdopodobnie nie ma jeszcze pojęcia? Wcale nie. Wystarczy, że kocha zwierzaki. Właśnie taką ozdobę przygotował bowiem dla nas ekspert z Redro.pl:

Co to będzie za fototapeta? Mapa świata dla dzieci w całości pokryta sylwetkami najprzeróżniejszych gatunków typowych dla danego regionu. To doskonały wręcz pomysł na ozdobienie pomieszczenia. Dlaczego? Bo jest nie tylko efektowny, ale również praktyczny. Nasze dziecko pozna w ten sposób nowe zwierzęta jakich do tej pory nie widziało i dowie się, gdzie zamieszkują. Misie koala w Australii, wielbłądy w Afryce, lamy w Ameryce Południowej i wiele, wiele innych.   

Odległe kontynenty, słynne metropolie, lądy pełne egzotycznych zwierzaków – tyle różnych pomysłów mamy na ozdobienie mieszkania. Na którą opcję się zdecydować? Wybierzmy to rozwiązanie, które będzie pasować jak ulał do dotychczasowego wystroju, byśmy nie musieli przeprowadzać gruntownego remontu.