/Fotowoltaika – dlaczego się opłaca?

Fotowoltaika – dlaczego się opłaca?

Fotowoltaika – pozyskuj energię ze słońca 

Fotowoltaika coraz prężniej wchodzi do Polski. Cieszy to wszystkich, a zwłaszcza zwolenników ekologicznego podejścia do życia. Oczywiście nie tylko to ma w tym przypadku kluczowe znaczenie, ale również ogromna oszczędność na prądzie. Panele fotowoltaiczne, które obecnie dostępne są na rynku, w niczym nie odbiegają od tych, które wykorzystywane są za granicą. Oczywiście najlepiej korzystać ze sprawdzonych firm, dla których instalacja fotowoltaiczna nie stanowi problemu, a także nie ma żadnych tajemnic. Fotowoltaika od SundayPolska to gwarancja jakości, niezawodności i najlepszego doradztwa. Panele słoneczne odpowiednio dopasowane pod względem rozmiaru oraz właściwe ulokowane to prawdziwa oszczędność. Ta opłacalna inwestycja jest szczególnie polecana w dobie, w  której ceny prądu po prostu porażają. A ich wzrost dopiero się rozpoczął. Należy się zatem przygotować na to, że niedługo coraz więcej osób będzie rezygnowała ze standardowego prądu na rzecz właśnie instalacji fotowoltaicznej. 

Zalety instalacji fotowoltaicznej 

Instalację fotowoltaiczną można zainstalować zarówno na budynku jednorodzinnym, a także na bloku. Coraz częściej można spotkać także wolnostojące panele w ogrodzie lub na polu niedaleko gospodarstwa. Nic dziwnego, cena instalacji fotowoltaicznej w porównaniu do zwiększających się cen prądu, a także korzyści, które możesz dzięki temu uzyskać, sprawia że coraz więcej osób pozyskuje energię elektryczną ze słońca. Ponadto na zainstalowanie paneli można uzyskać dofinansowanie, które sprawi, że inwestycja zdecydowanie szybciej się zwróci. Do tego warto wspomnieć o nowych regulacjach tzw. net-billing. Na czym to polega? Dzięki temu zyskujesz możliwość odsprzedania nadwyżki prądu, którą zgromadziłeś dzięki swojej prywatnej instalacji. Musisz oczywiście zaopatrzyć się w specjalne akumulatory, które pozwolą Ci magazynować energię. Znajdziesz je oczywiście w zakresie naszych usług w SundayPolska. Wówczas instalacje fotowoltaiczne już na etapie montowania paneli są wzbogacane o magazyn energii. Nadmiar energii przekazuje za konkretną opłatą do sieci elektroenergetycznej i zyskujesz podwójnie. Warto także wspomnieć o pompie ciepła. To kolejna zaleta paneli fotowoltaicznych. Jeśli zależy Ci na całkowicie ekologicznym podejściu oraz dodatkowym dofinansowaniu pompa ciepła zainstalowana w Twoim domu umożliwi Ci pozyskiwanie ciepłej wody użytkowej z wykorzystanie energii słonecznej. Co jeszcze pomoże Ci podnieść opłacalność fotowoltaiki? Zainstalowanie ładowarki do samochodu elektrycznego, który możesz wówczas tankować zupełnie bezpłatnie we własnym domu! 

Instalacja fotowoltaiczna – postaw na ekologię 

Wykorzystanie energii elektrycznej z fotowoltaiki  trzeba zacząć od przygotowania projektu instalacji fotowoltaicznej, która będzie znajdowała się w Twoim domu. Profesjonaliści dostosują moc instalacji fotowoltaicznej do Twoich potrzeb i możliwości, a także przedstawią Ci dokładny kosztorys. Ustalą stopień promieniowania słonecznego w danym miejscu, a na koniec zaoferują sprawny i przede wszystkim solidny montaż instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu. Warto inwestować w odnawialne źródła energii, a przy tym oszczędzać środki! Bądź eko i wybierz SundayPolska!