/Gdzie kupić profesjonalne szalunki w Warszawie?

Gdzie kupić profesjonalne szalunki w Warszawie?

Termin szalunków jest dobrze znany fachowcom budowlanym, ale przeciętna osoba fizyczna często spotyka się z nim po raz pierwszy dopiero wtedy, gdy rozpoczyna budowę własnego domu. Szalunki, chociaż zwykle nie stanowią trwałych elementów konstrukcyjnych budynku, pełnią niezwykle ważną rolę w trakcie jego stawiania. Dlatego powinny cechować się doskonałymi parametrami technicznymi. Gdzie można kupić profesjonalne szalunki w Warszawie? Przekonaj się!

Szalunki – ich rola oraz rodzaje

Systemy szalunkowe są używane przy stawianiu różnego rodzaju konstrukcji betonowych. Mogą to być np. elementy ogrodzenia, schody, ściany bądź też strop budynku. Szalunki są to pewnego rodzaju formy, które nadają mieszance betonowej pożądany kształt. Są używane w celu zabezpieczenia przed wylewaniem się betonu aż do momentu jego związania. Po około 2-4 tygodniach, mogą już zostać bezpiecznie zdjęte.

Szalunki najczęściej wykonuje się z desek z drewna bądź ze sklejki. Coraz częściej stosowane są również systemy szalunkowe wykonane z elementów metalowych lub płyt trójwarstwowych. Z uwagi na swoją rolę, powinny cechować się dużą odpornością na wilgoć, wodę oraz inne czynniki zewnętrzne.

Szalunki dzielą się na kilka rodzajów w zależności od tego, jakie jest ich zastosowanie. Wyróżniamy przede wszystkim szalunki ścienne, stropowe, fundamentowe, a także szalunki tracone. Te ostatnie należą do jedynych szalunków, które nie są rozbieralne i po związaniu betonu, stają się integralną częścią postawionej konstrukcji.

Szalunki ścienne oraz stropowe w Warszawie

Pomimo tego, że większość szalunków stanowi elementy tymczasowe, ich rola w procesie budowy jest nie do podważenia. To one mają istotny wpływ na solidność, trwałość oraz bezpieczeństwo betonowej lub żelbetowej konstrukcji. Z tego względu bardzo ważne jest, aby stawiać na profesjonalne rozwiązania, które dają pewność wysokiej jakości. 

Na rynku nie brakuje producentów oraz dystrybutorów szalunków różnego typu, odpowiadających na zróżnicowane oczekiwania branży deweloperskiej oraz budowlanej. W tej kategorii nie warto kierować się wyłącznie ceną produktów. Niestety bardzo często okazuje się, że za niską ceną stoi również słaba jakość. Każda budowa stanowi wieloletnią inwestycję, dlatego korzystanie z najtańszych, nietrwałych rozwiązań może okazać się nietrafionym pomysłem. Produkty na budowę najlepiej zamawiać w sklepach o sprawdzonej renomie, które istnieją już na rynku dłuższy czas i cieszą się opinią specjalistów w swojej dziedzinie. 

Gdzie kupić szalunki w Warszawie?

Zastanawiasz się, gdzie można kupić sprawdzone szalunki stropowe lub szalunki ścienne w Warszawie? Nie musisz w tym celu jeździć po całym mieście i porównywać ofert różnych sklepów. Kompleksowy asortyment produktów w kategorii systemów szalunkowych oraz akcesoriów do nich gwarantuje doświadczony sklep Szalunkowy.pl. Oferta sklepu obejmuje między innymi profesjonalne szalunki stropowe, które znajdują zastosowanie przy wylewaniu stropów żelbetowych, szalunki ścienne, niezbędne przy stawianiu betonowych ścian, jak również szalunki tracone. Wszystkie oferowane rozwiązania charakteryzują się wysoką jakością i doskonale spisują się zarówno w profesjonalnym budownictwie, jak i przy projektach realizowanych metodą gospodarczą przez osoby fizyczne. Sklep funkcjonuje stacjonarnie, ale istnieje również możliwość zamówienia potrzebnych produktów oraz całych systemów szalunkowych za pośrednictwem sklepu internetowego Szalunkowy.pl, z wygodną dostawą prosto na plac budowy. 

Tańszym rozwiązaniem niż zakup szalunków jest wynajem kompletnych systemów szalunkowych. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osób prywatnych, które realizują budowę domu jednorodzinnego i potrzebują szalunków tylko przez krótki czas. Sklep Szalunkowy.pl zapewnia możliwość wynajmu różnego rodzaju systemów szalunkowych. W tym celu należy skontaktować się z zatrudnionymi w sklepie specjalistami, którzy doradzą w kwestii wyboru optymalnych rozwiązań.