/Generalne porządki – jak je zorganizować?

Generalne porządki – jak je zorganizować?

Zbliżające się święta to zawsze idealna motywacja do przeprowadzenia generalnych porządków w każdym domu. Czysty, lśniący i pachnący świeżością dom wprowadza w dobry nastrój i świąteczną atmosferę. Jednak żeby sprawnie przeprowadzić akcję „sprzątanie”, każda z nas potrzebuje odpowiedniej logistyki. Zaplanujmy więc odpowiednio porządki i skorzystajmy z pomocy pani do sprzątania.

Harmonogram prac

Aby nie zostawić całości prac porządkowych na ostatnią chwilę, co może skończyć się klęską i chaosem, warto ustalić wcześniej terminarz prac. Nawet kobiety wykonujące wolne zawody lub prowadzące domy muszą zacząć przygotowania wcześniej, a co dopiero panie aktywne zawodowo, którym na co dzień brakuje czasu. Najlepiej już miesiąc wcześniej rozpocząć generalne porządki. Zaczynamy od przeglądu szaf, czyli usunięcia z nich niepotrzebnych rzeczy. Następnym etapem powinno być czyszczenie ścian, sufitów, lamp czy obrazów. I wreszcie następuje faza mycia i czyszczenia mebli oraz stojących na nich sprzętów. Po wykonaniu wszystkich tych prac pozostaną nam już tylko strategiczne miejsca, takie jak okna. Mycie ich, czyszczenie rolet i pranie firanek to bardzo ważny i widoczny moment sprzątania. Po tym etapie pozostają nam do wyszorowania już tylko podłogi i łazienka. Kiedy cały dom już lśni, warto go jeszcze odpowiednio udekorować w zależności od okazji.

Gdzie szukać pomocy?

Generalne porządki do praca, która wymaga od nas ogromnego nakładu sił i czasu. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie pomocy domowej. Przecież nie każda z nas może liczyć przy wielkim sprzątaniu na domowników. Czasem praca zawodowa absorbuje tak bardzo, że zwyczajnie brakuje nam czasu. W takich sytuacjach sprawdza się pomoc pani do sprzątania. Odciąży ona w obowiązkach domowych, co sprawi, że będziemy mogły więcej czasu spędzić z rodziną, a nasze mieszkanie zostanie profesjonalnie przygotowane do konkretnej okazji.

Jak znaleźć pomoc domową?

Oczywiście pomoc domową można zatrudnić na stałe, jednak znacznie częściej decydujemy się na skorzystanie z tej opcji sezonowo. Świetną do tego okazją są właśnie generalne porządki. Niezależnie od tego, czy decydujemy się zatrudnić pomoc domową na stałe, czy jednorazowo, warto zajrzeć Internetu. Na stronie www.pomocedomowe.pl zamieszczone są profile kandydatek, spośród których można znaleźć odpowiednią osobę dla siebie pod względem zarówno osobowości, indywidualnych potrzeb, jak i miejsca zamieszkania.

Generalne porządki a pani sprzątająca

Aby dobrze wybrać osobę do pomocy, trzeba pamiętać o tym, żeby zatrudnić kogoś z doświadczeniem i najlepiej mieszkającego w pobliżu, aby nie generować kosztów dojazdu. Jak to zrobić? Szukając pani do pomocy, należy wpisać w wyszukiwarkę np. sprzątanie w Poznaniu. Kiedy już znajdziemy odpowiednią osobę, warto określić zakres jej obowiązków. Wiadomo, że w czasie generalnych porządków szafy lepiej przejrzeć samodzielnie. Jednak pozostałe czynności, takie jak mycie okien, pranie firanek, czyszczenie mebli, ścian czy podłóg śmiało możemy powierzyć profesjonalnej pani do sprzątania. Dzięki temu zyskamy czas i pewność, że nasze mieszkanie zostanie odpowiednio odświeżone.

Kiedy nadchodzą generalne porządki, nie warto się stresować, ani tym bardziej przepracowywać – może zabraknąć nam potem sił do cieszenia się świętami i pięknie posprzątanym domem. Idealnym rozwiązaniem jest zatrudnienie pomocy domowej. Zaoszczędzony w ten sposób czas można spędzić z rodziną i przyjaciółmi.