/Grupa Selena z nowym standardem WINS dla branży – otwiera debatę ekspertów o dekarbonizacji budownictwa

Grupa Selena z nowym standardem WINS dla branży – otwiera debatę ekspertów o dekarbonizacji budownictwa

Nowe wytyczne Komisji Europejskiej zakładają całkowitą dekarbonizację do 2050 roku. W związku z tym Grupa Selena – polski producent i dystrybutor chemii budowlanej – organizuje debatę, podczas której grono siedmiu ekspertów ze środowiska architektów, sektora budowlanego i energetycznego omówi, jak sprostać wyzwaniom stojącym przed branżą budowlaną. Wydarzenie odbędzie się 4 lutego o godzinie 11:00 i będzie transmitowane online.

Idea zrównoważonego budownictwa i rozwoju jest wpisana w strategię firmy. Selena od lat wprowadza na rynek innowacyjne i energooszczędne rozwiązania, m.in. wysokorefleksyjną i hydroizolacyjną powłokę COOL-R® oraz pianokleje zmniejszające zużycie wody i prądu. W styczniu br. Grupa dołączyła do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council). Od zeszłego roku grono ekspertów Grupy Selena wraz z wewnętrznym działem R&D oraz instalatorami okien pracowało nad nowym standardem uszczelniania i izolacji okien WINS. To kolejny krok Seleny wpisujący się w szeroką strategię przeciwdziałania zmianom klimatycznym, jednocześnie to innowacyjna odpowiedź na współczesne potrzeby branży budowlanej.

„Opracowany w zeszłym roku Standard WINS Seleny to pierwszy tego typu dokument normatywny i edukacyjny, definiujący standardy uszczelniania stolarki otworowej. Wraz ze standardem przygotowaliśmy także kompletny 3-warstwowy system produktów do uszczelniania okien Tytan WINS. Te rozwiązania zapobiegają utracie energii w budynku mieszkalnym nawet do 30%, dzięki czemu redukują emisję gazów cieplarnianych do atmosfery – mówi prezes zarządu Grupy Selena, Krzysztof Domarecki. – Wdrażając na rynek nowy standard Seleny chcemy edukować konsumentów i branżę, dzieląc się innowacyjnymi rozwiązaniami – dlatego organizujemy panel dyskusyjny o tym, jak osiągnąć dekarbonizację budownictwa do 2050 roku”.

Debata online „Jak osiągnąć dekarbonizację budownictwa do 2050 roku? Jak poprawić efektywność energetyczną budynków na przykładzie Standardu WINS Seleny” odbędzie się 04.02.2021 r. o godzinie 11:00. Do wydarzenia może dołączyć każdy – klikając w link.

W debacie wezmą udział: Andrzej Błaszczyk (Oknotest.pl), Alicja Kuczera (PLGBC), Szymon Firląg (Związek Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa), Rafał Schurma (visio) oraz Andrzej Wiszniewski (Narodowa Agencja Poszanowania Energii). Z ramienia Seleny wystąpią Krzysztof Domarecki (prezes Grupy Selena) i Michał Specjalski (dyrektor Dywizji Okna i Drzwi w Grupie Selena), a całość poprowadzi Michał Karbowiak (Concordia Design).

Debata odbędzie się w dwóch panelach:

a) 11:05-11:55 „Jak zmiany klimatyczne i nowe regulacje prawne wpływają na branżę budowlaną?”,

b) 12:00-12:45 „Co oznacza dekarbonizacja budownictwa z perspektywy indywidualnej – klienta, użytkownika, wykonawcy, architekta?”.

Całość debaty będzie transmitowana na kanale Facebook i LinkedIn Seleny oraz za pośrednictwem Vimeo (pod linkiem: https://vimeo.com/504769992). W trakcie całego wydarzenia oglądający transmisję będą mogli zadawać prelegentom pytania za pośrednictwem czatu.

Po debacie o godzinie 14:00 organizatorzy zaplanowali spotkanie online dla przedstawicieli mediów. Konferencja odbędzie się za pośrednictwem platformy ZOOM – chętni do wzięcia udziału proszeni są o kontakt na adres mailowy aturczyniewicz@komunikacjaplus.pl.

Grupa Selena

Selena jest globalnym producentem i dystrybutorem produktów chemii budowlanej oraz jednym z czterech największych producentów pian montażowych dla budownictwa na świecie. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne. W skład Grupy wchodzi 35 spółek w 17 krajach. Zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii i Kazachstanie. Międzynarodowe doświadczenia zdobywane na wielu różnych rynkach pozwalają Grupie Selena szybko się rozwijać – jest to firma innowacyjna, kreująca nowe rozwiązania, dostosowane do rosnących potrzeb użytkowników.

Grupa Selena była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach. Spółka została wyróżniona m.in.:

· Tytułem „Inwestor bez granic” – wyróżnienie przyznawane przez Europejski Kongres Gospodarczy 2020;

· Godłem „Teraz Polska” za pianoklej TYTAN 60 SEKUND;

· Tytułem „Hidden Champion 2020” w raporcie opracowanym na zlecenie Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR);

· Tytułem „Diament Forbesa 2020”;

· Nagrodą Gospodarczą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w kategorii „Trwały Sukces”;

· Tytułem „Teraz Polska” w kategorii „Inwestycja Zagraniczna”;

· „Jedynką Gazety Wyborczej” dla „Firm 30-lecia wg Gazety Wyborczej” za znaczący wpływ na rozwój regionu.

Założyciel Grupy Krzysztof Domarecki otrzymał m.in.:

· Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości w uznaniu za zasługi dla polskiej gospodarki;

· Wektora 2017 przyznawanego przez Pracodawców Rzeczpospolitej;

· Wyróżnienie „Osobowość Dolnego Śląska” w konkursie „Gwiazdy Biznesu” w ramach Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego.

Grupa jest także nagradzana za innowacyjność produktów m.in.:

· W 2018 i w 2020 roku po raz 7. i 8. uhonorowana tytułem: „Budowlana Firma Roku”;

· Złotym godłem Konsumencki Lider Jakości 2018 dla marki Tytan Professional w kategorii „Silikony i piany”.

Najwyższa jakość produktów Grupy Selena oraz ich nowoczesność cieszą się uznaniem partnerów i klientów w 100 krajach. Portfolio marek Grupy otwierają takie topowe brandy, jak: Tytan Professional, Quilosa, Artelit, COOL-R. Od kwietnia 2008 akcje spółki holdingowej Grupy – Selena FM SA – notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło informacji: Grupa Selena