/Idealne do każdego okna – nowoczesne rolety i plisy

Idealne do każdego okna – nowoczesne rolety i plisy

Elegancki i funkcjonalny minimalizm to w ostatnich latach dominujący trend w wystroju wnętrz. Nie inaczej jest w przypadku okien, a konkretnie – materiałów dekoracyjnych, które pełnią jednocześnie rolę osłon okiennych. Coraz częściej tradycyjne firanki i zasłony są zastępowane przez różnego rodzaju rolety wewnętrzne. Rynek artykułów okiennych rozwija się dynamicznie i często pojawiają się nowe, atrakcyjne produkty, które znajdują wielu nabywców. Nowoczesne rolety można dopasować do każdego okna.

Rolety, czyli sposób na okno idealne 

Jak zaaranżować okno, aby było jednocześnie optymalnie funkcjonalne i atrakcyjne pod względem wizualnym? Okno jest szczególną przestrzenią: stanowi pewnego rodzaju łącznik domu ze światem zewnętrznym. Mając to na uwadze, powinniśmy tak je udekorować, żeby było estetyczne zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dzięki nowoczesnym materiałom osłonowym, takim jak rolety i plisy, możemy doskonale połączyć wszystkie role, jakie w mieszkaniu czy w domu pełni okno.

Dużą popularnością cieszą się tradycyjne rolety mini, które można szybko i samodzielnie zainstalować na oknie. W ostatnich sezonach szczególnie cenionymi roletami są także rolety dzień/noc. Są to rolety w charakterystyczne paski, za pomocą których można swobodnie zarządzać ilością światła przedostającego się do wnętrza. Takie i wiele innych rolet znajdziemy na rolety24.net – stronie producenta, który oferuje wszelkiego rodzaju dostępne na rynku modele rolet, w tym rolety i plisy na wymiar.

Decydując się na zakup rolet bezpośrednio u producenta, zyskujemy całą gamę możliwości, niedostępnych w tradycyjnych sklepach. Przede wszystkim, zamówienie ma charakter indywidualny, co skutkuje możliwością zrealizowania różnych pomysłów – co do systemu, materiału, kolorystyki i wymiarów wybranego typu rolety. Mogą to być (oprócz wspomnianych wyżej) także rolety: z żyłkami, w kasetach płaskich lub przestrzennych, tradycyjne rolety materiałowe, ale również rolety podgumowane oraz rolety termoizolacyjne. 

Plisy – efektowna funkcjonalność

Coraz częściej zauważamy w oknach harmonijki. To kolorowe plisy okienne. Co różni je od zwykłych rolet? Przestrzeń okienna, którą wypełniają, jest czasem inna niż wtedy, gdy na oknie zainstalowana jest roleta. Plisy można rozpiąć na dowolnej części szyby okiennej, np. mogą one zajmować środkową część okna dzięki specjalnemu (prostemu do zamontowania) systemowi: te szczególnego typu rolety można rozciągać w sposób elastyczny, tym samym dowolnie regulując ilość światła, które dostaje się do wnętrza.

Plisy dostępne są w różnych kolorach, zarówno stonowanych, takich jak biel czy beż, jak i bardziej wyrazistych, dzięki temu można je z łatwością dopasować do różnych pomieszczeń, np. sypialni, pokojów dziecięcych, kuchni czy łazienek. Wszystkie rolety plisowane oferowane na rolety24.net wykonane są z trwałych materiałów, odpornych na promieniowanie słoneczne. Można zamówić plisy na wymiar, dzięki czemu pasują one do różnych okien, nawet niestandardowych. Plisy prezentują się nadzwyczaj lekko i nowocześnie, dodadzą stylu każdemu pomieszczeniu.

fot. materiały prasowe