/Info Iława bierze pod lupę najnowsze zapowiedzi ITBS
info iława o budowie bloku w mieście

Info Iława bierze pod lupę najnowsze zapowiedzi ITBS

Info Iława dowiedziało się, że Iławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego planuje budowę nowego bloku, w którym będzie mogło zamieszkać 35 rodzin. Czy plany zostaną zrealizowane, czy też skończy się na zapowiedziach, tak jak w przypadku poprzednich inwestycji?

Jak informują dziennikarze Info Iława, budowa miałaby się rozpocząć w drugiej połowie 2020 roku

Ostatnie lata niestety nie przyniosły nowości w zakresie budownictwa komunalnego. Żadna z szumnie zapowiadanych inwestycji nie doszła do skutku. Pod kierownictwem nowego prezesa, architekta z przeszło 20-letnim doświadczeniem Pawła Korobczyca, ta sytuacja może jednak ulec zmianie. Jak dowiedzieli się dziennikarze Info Iława, najnowsze plany obejmują między innymi rozpoczęcie jeszcze w tym roku budowy bloku komunalnego z 35 mieszkaniami przy ul. Żołnierzy Wyklętych 5.

– Budowa jest uwarunkowana pozyskaniem kredytu z BGK na ten cel – podkreśla Iławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. – W przypadku negatywnej decyzji BGK należy rozpatrzeć inne możliwości pozyskania mieszkań w celu powiększenia zasobu mieszkalnego gminy.

Info Iława przypomina, że już w 2017 roku w planach ITBS było postawienie 24-rodzinnego budynku na działce przy ul. Jasielskiej, którą miasto ostatecznie sprzedało deweloperowi, który kończy obecnie stawiać w tym miejscu blok mieszkalny.

Podobny los spotkał zakładane na 2018 rok budowy dwóch innych budynków. ITBS zapowiadał wcześniej powstanie na osiedlu Żołnierzy Wyklętych 40-rodzinnego bloku z mieszkaniami do wynajęcia i kolejnego, zlokalizowanego w sąsiedztwie, gdzie lokale także miały być wynajmowane. Żaden z nich do tej pory nie powstał i Info Iława nie posiada informacji, które mogłyby świadczyć o rychłej zmianie aktualnej sytuacji.

W przeciągu ostatnich kilku lat, nie powstał żaden z zapowiedzianych przez ITBS bloków komunalnych. Czy w tym wypadku będzie inaczej? Będziemy Państwa informować.