/Info Iława radzi jak zadbać o balkon i ogród na wiosnę
info iława

Info Iława radzi jak zadbać o balkon i ogród na wiosnę

Info Iława informuje, że wiosna już w pełni, chociaż obecna pogoda nie zawsze na to wskazuje. Na szczęście są miejsca, w których wiosna i lato trwają cały rok! Jednym z takich miejsc jest centrum ogrodnicze “Zielona Aleja” w Nowej Wsi, w którym można wyposażyć się we wszystkie niezbędne ogrodnikowi rzeczy. 

Pomimo tego, że pogoda nadal nie jest zbyt przyjemna, nic nie zapowiada już mrozów. To oznacza, że można budzić do ogrody i balkony. Natura w końcu już się obudziła. Na ulicach i w ogrodach, można obserwować barwnie kwitnące drzewa i krzewy, które rozjaśniają rzeczywistości. Warto pomyśleć również o przydomowych ogrodach i balkonach, którym też należy się trochę koloru. 

Kwiaty balkonowe, które poleca Info Iława

Przy obecnych warunkach pogodowych, najlepiej wybrać kwiaty, które nie boją się zimna. Specjaliści Info Iława polecają ozdobić balkony pelargoniami, stokrotkami, prymulkami i bratkami. Do balkonowych donic idealnie sprawdzą się również surfinie. Jeżeli już mowa o donicach, w nie też warto się zaopatrzyć! Dzięki nim Twój balkon lub ogród będzie wyglądał zjawiskowo, a rośliny będą miały dobre warunki dla rozwoju. Zarówno te wiszące, jak i stojące, znajdziesz w “Zielonej Alei”. 

Info Iława zachęca również do innych prac ogrodowych

Nie zapominaj o nawożeniu swoich roślin! Zarówno te świeżo posadzone, jak i rozwijające się w ogrodzie od lat potrzebują odpowiedniego odżywienia. Nawożenie może sprawić, że owoce będą później bardziej soczyste a plony obfite. Aktualnie kwitnie dereń jadalny, który owocuje w sierpniu oraz wiśnie japońskie. Warto szczególnie zadbać o pielęgnację tych drzewek. Później wynagrodzą nam to w owocach. 

Nawozy i ziemia, używane do roślin domowych i balkonowych powinny być wysokiej jakości. Najlepiej wybrać wersję ekologiczną, która może być zdrowsza dla rośli. Jeżeli masz problem z wyborem nawozu lub ziemi, nie martw się! Przemiła obsługa centrum ogrodniczego “Zielona Aleja” z chęcią odpowie na Twoje wszystkie pytania i doradzi w kwestii rośli. 

Co, gdy pogoda nie zachwyca?

W momencie, gdy nie ma pogody na prace porządkowe w ogrodzie, warto zadbać o rośliny domowe! To przecież one umierają dni spędzane w czterech ścianach. Info Iława poleca przesadzić rośliny do nowej ziemi, która będzie bogata w składniki odżywcze. Warto również umyć liście i pozbyć się tych, które umierają. To zdecydowanie ożywi wnętrze Twojego domu. Nie zapomnij o donicach, które mogą się przydać, jeżeli Twoje rośli wyrosły ze starych.

Śledź informacje z Info Iława tutaj!