/Innowacyjnie zbudowane panele podłogowe – równa się panele winylowe

Innowacyjnie zbudowane panele podłogowe – równa się panele winylowe

Panele winylowe są zaprojektowane w celu tworzenia podłóg, które zachwycają użytkowników swoją trwałością, a przede wszystkim elegancją. Wykonuje się je z materiałów odpornych na wilgoć. Stąd istnieje możliwość zastosowania podłóg winylowych w łazience, czy w kuchni. Ich powierzchnia potrafi zredukować odgłosy kroków, nawet kiedy chodzimy w butach. Dzięki tego typu podłogom podczas chodzenia po nich odczuwamy wielką przyjemność. Są także komfortowe dla stóp (przede wszystkim dla stawów), a dotykając ich odczuwamy ciepło.

Na rynku możemy znaleźć wiele wzorów wspomnianych paneli, dzięki temu projektuje się podłogi winylowe imitujące drewno, a nawet kamień. Wiernie odtwarzają wygląd materiałów. Idealnie odwzorowana struktura powierzchni naprawdę imponuje. Panele winylowe występują w odrębnych klasach użyteczności dopasowanych do wymogów danego pomieszczenia. Dla pomieszczeń mieszkalnych przewidziano warstwę użytkową o grubości 0,3 mm, a dla obiektów użyteczności publicznej 0,55 mm i 0,7 mm. Przez to, że są bardzo cienkie, muszą być układane na równej posadzce. Dobrze przewodzą ciepło, stąd stosuje się zazwyczaj w przypadku posadzek z ogrzewaniem podłogowym.

Ich montaż odbywa się przez klejenie, a także bezklejowo. Należy pamiętać, żeby przed układaniem muszą pozostać przez dwadzieścia cztery godziny w pomieszczeniu, w którym będą montowane. Przykładowo panele Quick-Step rozmieszcza się na specjalnym podkładzie, a następnie stosuje się system zatrzaskowy. Dzięki tej technologii podłoga winylowa powstaje bardzo szybko. Drugim ciekawym aspektem paneli Quick-Step jest odporność na plamy oraz zabrudzenia. Odznaczają się tym, że są bardzo łatwe w czyszczeniu, zazwyczaj do ich umycia wystarczy tylko woda. Należy pamiętać, że jeśli chcemy wyczyścić je detergentem, to musimy kupić odpowiedni dla podłóg winylowych. Są też bardzo sztywne, dlatego nie musimy się obawiać wgnieceń oraz rys.

Panele winylowe Quickstep cechują się estetyką i atrakcyjnością. Tworzy się je dla osób z charakterem, które wymagają jakości oraz komfortu na najwyższym poziomie.