/Jak kupić tanie mieszkanie od dewelopera

Jak kupić tanie mieszkanie od dewelopera

Tanie mieszkanie od dewelopera? Tak, to możliwe! Istnieje szereg sposobów na to, aby zakupić swoje wymarzone „M” z rynku pierwotnego w bardzo atrakcyjnej cenie niższej niż średnia. O czym warto wtedy pamiętać?

Koszty związane z zakupem własnego mieszkania nie są niskie. Musimy liczyć się z wydatkiem na poziomie 200-400 tysięcy złotych. W związku z tym decyzja o własnym „M” powinna być dobrze przemyślana, ponieważ podejmowana jest na długi czas, a niekiedy nawet na całe życie. Wiele osób, które zainteresowane są zakupem nieruchomości mieszkalnej, nie chce jednak poświęcać na ten cel tak dużej sumy. W takim przypadku warto szukać okazji, aby zapłacić za mieszkanie jeszcze mniej. Podpowiadamy, na co zwrócić wtedy uwagę!

Lokalizacja

Na cenę nieruchomości wpływa przede wszystkim jej lokalizacja. Za mieszkanie, które zrealizował deweloper w Warszawie czy deweloper w Poznaniu, zapłacimy więcej niż za to w mniejszych miejscowościach. Oprócz tego liczy się także umiejscowienie w danej miejscowości – im bliżej centrum, tym drożej. Zatem sposobem na zmniejszenie kosztów zakupu nieruchomości jest wybranie takiej, która położona jest na obrzeżu większych miast czy też w ich okolicy. Warto jednak przeanalizować, czy to opłacalne posunięcie, gdy codziennie będziemy musieli dojeżd
żać do centrum.

Metraż

Na koszt zakupu mieszkania wpływa też jego metraż. Co ciekawe, w przeliczeniu na metr kwadratowy najwięcej zapłacimy za kawalerki. Nie oznacza to jednak, że warto poświęcić więcej pieniędzy i kupić dużą nieruchomość, gdy wcale jej nie potrzebujemy. Jeśli chcemy nabyć małe mieszkanie, warto szukać takiego, którego cena będzie na akceptowalnym poziomie.

Kondygnacja

Jeśli chcemy zaoszczędzić na zakupie nieruchomości, powinniśmy zwrócić również uwagę na to, na której kondygnacji jest ono zlokalizowane. Najmniej zapłacimy za mieszkania położone na parterze oraz na najwyższym piętrze. Deweloperzy często oferują na nie promocyjne ceny lub oferują dodatkowe gratisy, na przykład darmowe miejsce parkingowe.