/Jak nadać paczkę w ruchu?

Jak nadać paczkę w ruchu?

Wysyłanie paczek jest obecnie zdecydowanie prostsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Wysyłanie paczek w placówce pocztowej może sprawiać wiele trudności – zwłaszcza, gdy musimy oczekiwać w kolejce kilkanaście minut. Teraz mamy wiele nowoczesnych i wygodnych sposobów. Sporo osób decyduje się na przykład na wysłanie paczki w kiosku Ruchu. W niniejszym artykule wyjaśniamy, jak nadać paczkę w Ruchu.

Paczka w Ruchu – jak to działa?

Wysyłanie i odbieranie paczek jest dziś wyjątkowo wygodne i proste. Nie musimy już bowiem udawać się do placówek pocztowych, ponieważ istnieją znacznie lepsze sposoby. Mowa tutaj nie tylko o paczkomatach, ale również o tzw. paczkach w Ruchu.

Obie wymienione formy działają na podobnych zasadach. Mianowicie: odbiorca może odebrać ją o dowolnie wybranej porze i ma na to kilka dni. Wysyłka paczki w Ruchu także jest banalnie prosta oraz tania. Mimo tego, wiele osób ma pewne wątpliwości odnośnie tego, jak dokładnie wysyłać paczki w Ruchu. Z myślą o nich przygotowaliśmy szereg wskazówek i porad. 

Jak wysłać paczkę w Ruchu?

Paczka w Ruchu to usługa kurierska polegająca na tym, że możliwe jest nadawanie i odbieranie paczek za pośrednictwem popularnych kiosków Ruchu. Punkty te są pośrednikami w całym procesie transportu przesyłek i przejmują rolę kuriera. Ogromnym atutem kiosków Ruchu jest ich szeroka dostępność. Praktycznie na każdym większym osiedlu bez trudu można znaleźć kiosk sygnowany marką „Ruch”. 

Zatem jak nadać paczkę w Ruchu? Nie jest to trudne. Wystarczy udać się do najbliższego kiosku Ruchu. Zapewne nie będzie on zlokalizowany bardzo daleko. Na miejscu pracownik kiosku udzieli wszystkich niezbędnych informacji na temat tego, w jaki sposób należy przygotować przesyłkę do wysyłki. 

Paczka w Ruchu – dlaczego warto? 

Zarówno nadawanie jak i odbiór w kiosku Ruchu jest bardzo proste. Taka forma nadawania i odbierania przesyłek cieszy się ogromną popularnością także dlatego, że nie musimy oczekiwać na kuriera. Sami decydujemy o tym, kiedy nadamy bądź odbierzemy swoją przesyłkę. Wystarczy, że udamy się do kiosku Ruchu w godzinach, w których jest otwarty. Kiosku Ruchu zazwyczaj są otwarte od godziny 6 aż do późnych godzin wieczornych. 

Kolejnym atutem wysyłania paczek za pośrednictwem kiosków Ruchu jest bardzo niska cena. W praktyce jest to jeden z najtańszych sposobów na wysyłanie przesyłek. Nadawca i odbiorca mają także możliwość śledzenia nadanej paczki. Dzięki temu na bieżąco można weryfikować, na jakim etapie transportu jest dana przesyłka. 

Allekurier – tania wysyłka przesyłki w kiosku Ruchu 

Wysyłka paczki w Ruchu może być jeszcze tańsza, gdy zdecydujemy się na skorzystanie z usług firmy Allekurier. Jest to broker usług kurierskich, który współpracuje z najpopularniejszymi firmami kurierskimi w Polsce. Dzięki temu jest w stanie zaoferować nam ceny nawet o 70% niższe niż w przypadku bezpośredniego korzystania z usług konkretnych firm kurierskich. 

Broker AlleKurier pozwala na wypełnienie prostego formularza za pośrednictwem swojej strony internetowej. Tam widnieje także informacja na temat tego, czy daną przesyłkę można nadać w jednym z kiosków Ruchu. Znajduje się ona w zakładce „Sam dostarczę przesyłkę do punktu”. Gdy wszystkie dane nadawcy i adresata zostaną wprowadzone, a zamówienie zostanie opłacone, na adres e-mail nadawcy trafi list przewozowy. Dokument należy wydrukować oraz nakleić na przygotowaną przesyłkę. Z tak przygotowaną paczką należy udać się do wybranego kiosku Ruchu, a następnie postępować ze wszystkimi wskazówkami sprzedawcy.