/Jak oszczędzić na systemie rynnowym, nie rezygnując z jakości i estetyki

Jak oszczędzić na systemie rynnowym, nie rezygnując z jakości i estetyki

Rosnące ceny, jakie zauważyć możemy na co dzień, i niepewna sytuacja rynkowa, sprawiają, że wiele osób szuka oszczędności nie tylko w bieżących wydatkach, ale także w przypadku poważnych inwestycji takich jak budowa domu. Optymalizując koszty, pamiętać jednak trzeba, że budynek ma nam służyć niezawodnie przez wiele lat, a jego wygląd powinien być źródłem satysfakcji. Wychodząc naprzeciw takim oczekiwaniom, firma Galeco stworzyła markę Q Stalyo, która łączy w sobie ekonomiczne podejście z gwarancją trwałości i nowoczesnym wzornictwem.       

Nowoczesny design na każdą kieszeń

Czy nowoczesna architektura wymaga potężnych nakładów finansowych, a chcąc ograniczyć koszty trzeba zrezygnować z marzeń o domu wpisującym się w najnowsze trendy? Niekoniecznie. Dobrym przykładem jest nowa, ekonomiczna marka firmy Galeco. Q Stalyo w przystępnej cenie oferuje bowiem systemy rynnowe o modnym, prostokątnym kształcie. W jaki sposób udało się więc obniżyć koszty?

– Dzięki przemyślanej, symetrycznej konstrukcji ograniczyliśmy liczbę elementów systemu do niezbędnego minimum, a to przekłada się na cenę – wyjaśnia Damian Dylewski, doradca techniczno-handlowy firmy Galeco. – Takie elementy jak np. zaślepka czy narożnik są uniwersalne, co pozwala zoptymalizować produkcję. Zawęziliśmy również paletę barw do dwóch obecnie najmodniejszych odcieni – czerni i grafitu.

Innowacje w służbie ekonomii

W skład oferty Q Stalyo wchodzą dwa systemy, które różnią się wykorzystanym materiałem. Q Stalyo PRO w całości wyprodukowany jest ze stali, natomiast Q Stalyo MIX-PRO w innowacyjny sposób łączy stal i PVC. W tym drugim przypadku rynny wykonane są ze stali, a pion spustowy z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, co pozwala obniżyć koszty produkcji.

Kolejnym nowatorskim pomysłem, który wpływa na cenę orynnowania, jest opatentowany system łączenia Qnnect.

– Połączenie Qnnect pozwala zrezygnować z używania łączników dylatacyjnych – wyjaśnia specjalista. –  Jednostronnie przetłoczone na końcu rynny są łączone na zasadzie zakładu, przy użyciu dedykowanego kleju uszczelniającego. To nie tylko ogranicza liczbę stosowanych elementów, ale też przyspiesza i ułatwia prace. Montaż jest bardzo intuicyjny, ponieważ przetłoczenie wyznacza miejsce łączenia. Zamontowanie haków w miejscu połączenia rynien nie tylko ukrywa spojenie, ale też zwiększa stabilność całego systemu i wyklucza zjawisko opadania.

Czy warto oszczędzać na orynnowaniu?

I tak, i nie. Jak podkreśla ekspert oszczędności możemy szukać w uproszczeniu systemu rynnowego, nie powinniśmy jednak tego robić na jakości produktów.

– Nie zapominajmy jak ważną rolę odgrywa system rynnowy w budynku – podkreśla Damian Dylewski. – Nie trudno sobie wyobrazić, z jak poważnymi problemami musielibyśmy się zmagać, jeśli rynny nie będą w stanie skutecznie odbierać wody opadowej lub po pewnym czasie zaczną przeciekać. Ingerowanie w system rynnowy lub jego demontaż wiąże się często z koniecznością dostania się pod pierwszy rząd pokrycia dachowego, gdzie ukryta jest obróbka, pod którą zamontowane są haki rynnowe.

Q Stalyo, choć jest nową marką, bazuje na wieloletnim doświadczeniu lidera w branży systemów rynnowych. Podkrakowski producent również w przypadku swojego najmłodszego dziecka zadbał o to, by jakość produktów nie pozostawiała nic do życzenia. Zastosowanie sprawdzonych, wciąż udoskonalanych rozwiązań, gwarantuje trwałość i niezawodność systemów. – Wiemy też , jak ważne są też obsługa i serwis – dodaje ekspert firmy Galeco. – Wybierając systemy Q Stalyo, klienci mają więc zapewniony nie tylko wysokiej jakości produkt, ale też doradztwo techniczne i obsługę posprzedażową ze strony doświadczonych specjalistów