/Jak przygotować się do wyboru osłon okiennych? Poznaj 5 złotych zasad od producenta!

Jak przygotować się do wyboru osłon okiennych? Poznaj 5 złotych zasad od producenta!

Właściwa ekspozycja okien tylko z pozoru jest łatwym zadaniem. Osłony okienne pełnią cały szereg funkcji – od dekoracyjnej, przez typowo ochronną, po antywłamaniową. Aby dobrać właściwe rozwiązania, najlepiej zrobić to weryfikując dostępne opcje bezpośrednio u producenta, który zna swoje produkty, jak nikt inny. Dlatego pierwsze kroki warto skierować na stronę internetową danej marki.

Potrzebujesz pomocy? Wróć do źródła!

Szukasz osłon okiennych idealnie dopasowanych do elewacji Twojego domu? Zależy Ci, by spełniały konkretne funkcje, ale tak naprawdę nie znasz wszystkich możliwości? Chcesz zdalnie sterować mechanizmem zasłaniania i odsłaniania okien oraz połączyć go z systemem pozostałych rozwiązań w ramach „smart home”? Doskonale wiesz, że funkcjonalność to nie wszystko i potrzebujesz pomocy stylisty, który doradzi, jakiego rodzaju zasłony lub rolety sprawdzą się w konkretnych pomieszczeniach? Zanim udasz się do sklepu, usiądź wygodnie i wejdź na stronę internetową producenta markowych osłon okiennych. To naprawdę bogata skarbnica wiedzy.

Szukając idealnych osłon okiennych, najlepiej zdecydować się na wybór produktu „na wymiar” – radzi Piotr Pacyno, właściciel Super Salonu z Warszawy, oferującego produkty marki ANWIS. – Składając indywidualne zamówienie u lokalnego, oficjalnego dystrybutora markowych osłon, zyskujemy pewność, że usługa zostanie zrealizowana z troską o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Bliskość salonu sprawia, że każdy klient może zapoznać się z ofertą produktową producenta, a także obejrzeć próbniki kolorystyczne oraz umówić pomiar i montaż.

Kierując się poniższymi zasadami z pewnością dokonasz dobrego wyboru.

  • Twórcy produktu są bliżej niż myślisz

Czołowi producenci osłon okiennych traktują swoje strony internetowe jako kompleksowy przewodnik, który ma ułatwić wybór konkretnych rozwiązań. Specjaliści, którzy tworzą produkty od podstaw, chętnie dzielą się informacjami o ich pełnej funkcjonalności i możliwościach. Wiedzą, że o wyborze konkretnego produktu może zadecydować drobny szczegół. Dlatego starają się w przystępny sposób przekazać wszystkie informacje, by zainspirować i zaspokoić wszystkie potrzeby potencjalnych klientów.

  • Masz wątpliwości? Pytaj śmiało

Kontakt do producenta jest przeważnie najbardziej wyeksponowanym miejscem na stronie internetowej danej marki. Nie bez przyczyny. Osoby odpowiedzialne za komunikację z klientem, doskonale wiedzą, że bezpośredni kontakt jest najskuteczniejszą formą przedstawienia pełnej oferty. Jeżeli chcesz uzyskać konkretną pomoc przy wyborze idealnych rozwiązań, nie bój się korzystać z numeru telefonu, formularza kontaktowego lub czatu na stronie www producenta. Po drugiej stronie, na Twoje pytania czekają specjaliści, którzy w oparciu o wiedzę pozostałych osób w firmie, z pewnością udzielą Ci fachowej pomocy.

  • Pozbądź się fałszywych przekonań na temat markowych produktów

Myślisz, że markowe rozwiązania są zawsze najdroższe, a Ty nie chcesz przepłacać? Pomyśl, ile razy zawiodłeś się próbując zaoszczędzić parę groszy. Osłony okienne to wybór na lata, którego efekty będziesz oglądać codziennie. Celem każdego czołowego producenta jest dostarczenie klientom produktu, którego zakupu nigdy nie będą żałować. Osłony okienne nie powstają dla idei. Powstają, by spełnić określone funkcjonalności i zaspokoić konkretne potrzeby.

  • Określ budżet, jakim dysponujesz

Każdy projekt montażu osłon okiennych jest inny. Jednym z kluczowych elementów pozwalających na przygotowanie spersonalizowanego planu działania, w oparciu o wybór konkretnych osłon zewnętrznych i wewnętrznych, jest wysokość budżetu, jaki mamy do dyspozycji. – Oferując produkty np. marki ANWIS, posiadamy odpowiednią wiedzę i doświadczenie, co pozwala nam dobrać właściwe rozwiązania do konkretnych wymagań klientów – tłumaczy Piotr Pacyno, Super Sprzedawca marki ANWIS z Warszawy.  – Dla przykładu, w przypadku produktów wewnętrznych, posiadamy szeroką kolekcję tkanin oraz lamel w różnych grupach cenowych, co pozwala nam dopasować się do założonego budżetu – dodaje. Wyznaczenie maksymalnych kosztów związanych z planowanym zakupem znacznie ułatwia końcowy wybór.

  • Udaj się do sprzedawcy z konkretnym planem działania!

Owszem, rolą sprzedawcy jest doradzać w doborze konkretnych rozwiązań, ale współpraca między klientem a sprzedawcą układa się znacznie lepiej, gdy klient ma już jakąkolwiek wizję na temat tego, czego chce i ile jest w stanie za to zapłacić.

Nie do końca wiesz, na co się zdecydować? Warto sobie ułatwić podjęcie decyzji i poszukać inspiracji. W internecie znajdziesz szereg konkretnych aranżacji, co pozwoli ci zobaczyć jaki efekt możesz uzyskać z użyciem różnego rodzaju zasłon lub rolet. Zapoznaj się ze zdjęciami lub filmami, które będą przedstawiały efekty przenikania promieni słonecznych dla konkretnych tkanin i materiałów. Z kolei decydując się na zakup produktu z montażem, np. w przypadku rolet, unikniesz niemiłych niespodzianek a uzyskany rezultat będzie w 100% zgodny z twoimi oczekiwaniami.