/Jak udekorować dom, by nabrał wyrazu?

Jak udekorować dom, by nabrał wyrazu?

Urządzanie mieszkania jest nie tylko nie lada przyjemnością, ale również wyzwaniem. Jak znaleźć równowagę pomiędzy elegancją i estetyką a wygodą? Jakie elementy dekoracyjne warto umieścić w każdy domu, by wyglądał przytulnie i ciekawie?

Ozdoby na ściany

Wśród dekoracji do domu nie powinno zabraknąć różnego rodzaju ozdób ściennych. To od właściciela lokalu zależy, czy woli postawić np. na wydruki zdjęć, czy neutralne obrazy, na których przedstawione są krajobrazy, martwa natura czy cokolwiek innego. Ściany bez absolutnie żadnych dodatków nie prezentują się najlepiej, dlatego warto postawić na ciekawe zdobienia ścienne – w formie obrazów, zdjęć czy rzeźb.

Zadbaj o oprawę okien

Dekoracje do domu to nie tylko różnego rodzaju ozdoby ścienne, ale również dodatki, które można umieścić wokół okien. Estetyczne zasłony i firanki docenisz szczególnie, gdy pomieszczenia są duże i wysokie – na przykład przy tarasach czy balkonach w domach. W takiej sytuacji odpowiednio dobrane firany mogą sprawić, że wnętrze będzie prezentować się znacznie przytulniej.

Wybierając kolorystykę zasłon i firan, postaw raczej na jasne barwy z ewentualnymi ciemnymi akcentami. Wyjątkiem są zasłony, które mają zapewnić Ci komfort snu nocą: wówczas wybierz ciemniejszy, dobrze kryjący odcień, a wnętrze rozjaśnij pozostałymi dodatkami i firanami.

Ciepłe, przyjemne podłogi

Jeśli uważasz, że wnętrze wciąż nie prezentuje się przytulnie, postaw na dodatki do domu układane na podłogach. Umieszczony obok łóżka miękki dywan sprawi, że Twoja sypialnia stanie się przyjemnie ciepła nawet wtedy, gdy za oknem będzie mroźno.

Dywan to także doskonałe rozwiązanie do pokoju dziennego czy dziecięcego, zwłaszcza gdy podłogi nie są ogrzewane. W takiej sytuacji możesz wybrać większy model, którym zakryjesz większość podłogi i tym samym zapewnisz sobie oraz swoim bliskim przyjemne ciepło.

Gdzie kupić dodatki?

Kupując dodatki, musisz postawić nie tylko na ich estetykę, ale również wysoką jakość wykonania oraz wytrzymałość. W ten sposób możesz mieć pewność, że zakupione dodatki posłużą Ci przez długi czas. Jednym ze sklepów, który oferuje wysokiej jakości dekoracje i inne dodatki do domu (jak ręczniki, zasłony, dywany, koce, wazony i wiele innych) jest sklep Home&You. Sprawdź kody rabatowe Home&You, które są dostępne na rabatio.com i kupuj estetyczne dodatki domowe w niższych cenach. Najlepsze promocje są w jednym miejscu!