/Jak urządzić mieszkanie w minimalistycznym stylu?

Jak urządzić mieszkanie w minimalistycznym stylu?

Styl minimalistyczny jest znany i ceniony od lat, jednak w ostatnim czasie mocno zyskuje na popularności. Dużą zasługę w jego propagowaniu mają Japończycy, którzy bardzo oszczędnie urządzają wnętrza swoich domów. Ważną rolę w jego propagowaniu posiadają także Szwedzi dbający o to, by we wnętrzach znajdowała się optymalna ilość niezbędnych rzeczy. W mieszkaniu utrzymanym w minimalistycznym stylu nie znajdziemy bibelotów i niepotrzebnych dodatków. Modernistyczne podejście do aranżacji wnętrz to sposób na harmonijny wystrój odznaczający się prostotą i oszczędnością detali. Dowiedz się, jak urządzić mieszkanie w minimalistycznym stylu.

Przede wszystkim potrzeby

Minimalizm stawia na przestrzeń i harmonię przedmiotów, których obecność oraz wygląd muszą być bardzo przemyślane. Przed rozpoczęciem aranżacji mieszkania, musisz się dokładnie zastanowić, czego dokładnie potrzebujesz. Twoje mieszkanie nie będzie w pełni funkcjonalne, jeśli nie określisz wszystkich swoich potrzeb względem przestrzeni, w której będziesz spędzać czas.

Przedmioty na pierwszym planie

Minimalizm oznacza ograniczenie do minimum liczby przedmiotów znajdujących się w domu, co pozwala lepiej wyeksponować przestrzeń i każdy detal mebli, które się tam znajdą. Dużą rolę odgrywają kolory, które umiejętnie podkreślają wybrane elementy. Popularnym zabiegiem jest stosowanie surowych, betonowych ścian i mebli w jasnych, wyrazistych kolorach. W minimalistycznych wnętrzach efektownie wyglądają przeszklenia, które można wykorzystać do aranżacji ścian, schodów i łazienki. Często wykorzystywane jest drewno, które ociepla wnętrze dodając mu elegancji i charakteru. Bardzo stylowym dodatkiem jest też stal.

Harmonia, spokój i czysta forma

Minimalizm oznacza harmonię, która wpływa bezpośrednio na nasze samopoczucie. Zbyt duże nagromadzenie przedmiotów może ją zakłócać, dlatego we wnętrzach utrzymanych w minimalistycznym stylu powinno być jak najmniej rzeczy, a te, które się tam znalazły muszą współgrać z innymi elementami wystroju. Dzięki temu można łatwiej zapanować nad porządkiem, a w efekcie również nad swoim spokojem ducha.

Minimalizm w architekturze

Mieszkania tworzone w duchu minimalizmu są przestronne i jasne. Nowatorskie rozwiązania architektoniczne ułatwiają aranżację w tym stylu. Minimalizm w architekturze znajdziemy między innymi w inwestycjach realizowanych przez Acciona Nieruchomości, który oferuje 165 nowoczesnych apartamentów w Ursus City Residence w Warszawie.