/Jak wybrać i zamontować profile LED?

Jak wybrać i zamontować profile LED?

Profile LED to ciekawa opcja dla osób, które cenią sobie dobre i efektowne oświetlenie. Coraz częściej są wykorzystywane w nowoczesnych wnętrzach. Świetnie sprawdzą się jako podświetlenie lustra, czy szafek kuchennych i nie tylko. Ten mały zabieg sprawi, że pomieszczenie stanie się bardziej klimatyczne.

Jak wybrać profile LED?

Profil LED jest to wklęsła listwa, w której montuje się taśmę LED, następnie jest ona przysłaniana matową powłoką, która najczęściej wykonywana jest z pleksi. Taka powłoka jest przede wszystkim estetyczna, odpowiednio zabezpiecza, a także wpływa na zmianę światła. Często do konstrukcji profili wykorzystuje się aluminium. Dzięki temu lampy LED chronione są przed kurzem, wilgocią oraz pyłem. Przed wyborem produktu zastanów się, w jakim miejscu planujesz go zainstalować oraz dobierz odpowiedni kolor, który będzie dobrze komponował się z całością. Profile LED idealnie się sprawdzą do podświetleń dekoracyjnych w przypadku mebli, luster, czy do wykończenia wnętrz. Są bardzo zróżnicowane ze względu na budowę i zastosowanie, przez co mogą dawać różne efekty świetlne.

Jak zamontować profile LED?

Zainstalowanie profilu LED nie jest zadaniem trudnym, dlatego bez problemu sobie z nim poradzisz. Montaż możesz dokonać na kilka sposobów w zależności od miejsca instalacji, a także zasobów. Przedstawimy Ci różne możliwości, które możesz zastosować u siebie.

Montaż na taśmę dwustronną

Taśma dwustronna jest najprostszym sposobem oraz najczęściej spotykanym. Ważne, abyś posiadał dobrą jakościową taśmę, która będzie trwała i mocna. Ta metoda służy jedynie wsparciu, jednak profil powinien być odpowiednio osadzony. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się w przypadku montażu w specjalnych otworach.

Wkręty, czyli trwałość i wytrzymałość

Wkręty wykorzystywane są dla profili, które posiadają niestandardową budowę, gdzie bez problemu można zakryć wkręt, aby całość wyglądała estetycznie. Jest to jedna z najtrwalszych metod, jednak istotne jest, aby została wykonana poprawnie, aby element ten nie przeszkadzał i nie zawadzał w instalowaniu paska LED.

A może uchwyty?

Uchwyty to idealnie rozwiązanie w przypadku instalacji profilu meblowego. Sposób ten jest całkowicie bezpieczny, a dodatkowo łatwy. Uchwyt zostaje przymocowany do podłoża za pomocą wkrętu, potem umieszczany jest w nim profil LED. Może być on wykonany z metalu lub tworzywa sztucznego, co sprawia, że efekt końcowy konstrukcji może się zmienić i zapewnić różne efekty świetlne.

Oczywiście nie są to wszystkie sposoby na montaż profilu. Ważne, abyś wybrał najbardziej odpowiedni dla Ciebie sposób, który będzie łatwy, a także będzie trwały. Jeżeli szukasz profili LED, które są minimalistyczne oraz nowoczesne, to koniecznie zajrzyj na oneled.pl. Znajdziesz tam profile o różnym kolorze i konstrukcji, a także instrukcję instalacji, która podpowie Ci, w jaki sposób zamontować całość. Możesz również wybrać dla siebie odpowiednią długość, w zależności od tego, gdzie profil zostanie umieszczony. Stwórz w swoim domu unikalny i niezwykły klimat, który zapewni Ci nietuzinkowe oświetlenie.