/Jak wybrać najlepsze drzwi przesuwne i jak je zamontować?
Drzwi przesuwane montaż

Jak wybrać najlepsze drzwi przesuwne i jak je zamontować?

Drzwi przesuwne doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu o niewielkich wymiarach w: korytarzu, sypialni, jak i w przedpokoju. Decydując się na nie, zaoszczędzisz sporo miejsca. Dlaczego warto zdecydować się na skorzystanie z tego rozwiązania? W jakich pomieszczeniach sprawdzą się drzwi przesuwne? Jaki wybrać system drzwi przesuwnych? Jak prawidłowo je zamontować? Podpowiadamy o tym w artykule poniżej.

Drzwi przesuwne Komandor, dobra marka, dobra jakość, idealny producent – dlaczego warto wybrać taki system zamiast uchylnych?

W odróżnieniu od drzwi ze skrzydłami uchylnymi, skrzydła drzwi przesuwnych nie otwierają się, tylko się przesuwają. To sprawia, że nie zajmują dodatkowego miejsca w pomieszczeniu. Korzystanie z szafy z drzwiami przesuwnymi jest naprawdę wygodne. Możesz je zaadaptować we wszystkich miejscach, które nie wydają Ci się ustawne. Szafy z drzwiami przesuwnymi doskonale sprawdzą się w roli garderoby czy też każdej przestrzeni, w której musisz schować przedmioty. To produkty uniwersalne. Zaletą drzwi przesuwnych KOMANDOR jest również to, że są bezpieczne dla dzieci. Dlatego, że podczas zabawy dzieci unikną przytrzaśnięcia palców.

Szafy z drzwiami przesuwnymi są doskonałym dopełnieniem wnętrza. Jeśli zamontujesz na nich lustra i dobierzesz do tego żyrandol, sprawisz, że pomieszczenie będzie rozjaśnione i powiększone optycznie. Jeśli nie chcesz decydować się na drzwi przesuwne z lustrem, możesz także zamontować drzwi w kolorze wybranego gatunku drewna albo umieścić na nich kolorowe szkło czy też mozaikę.

Na jaki system drzwi przesuwnych warto się zdecydować?

Wybierając system drzwi przesuwnych, warto zdecydować się na produkty sprawdzonego producenta. W ofercie dobrych i sprawdzonych marek dostępne są drzwi bezramowe przesuwne w systemie Heliodor. Charakteryzują się niewidocznymi zakończeniami. Zamykają się cicho, mają domykacz, dzięki któremu podczas zamykania ich nie przyciśniesz sobie palców. Doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu, ale również w klasycznym. Dla przykładu, System drzwi przesuwnych KOMANDOR jest wykonany z wysokiej jakości produktów, dlatego będziesz mógł korzystać z niego przez  długie lata ciesząc się ich funkcjonalnością.

W jakich pomieszczeniach warto zamontować drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne doskonale nadają się do takich miejsc jak:

  • Kuchnia, przy której znajduje się przejście do pokoju – korzystając z tego rozwiązania, możesz mieć kuchnię otwartą, jak i zamkniętą;
  • Korytarz czy też przedpokój – ponieważ w tych miejscach może pojawić się większa liczba osób;
  • W sypialni, ponieważ szybko można odgrodzić strefę snu od strefy Codziennego życia zarówno rodzinnego jak i towarzyskiego.

Co musisz wiedzieć, jeśli zdecydujesz na montaż drzwi przesuwnych w swoim mieszkaniu?

Samodzielny montaż drzwi przesuwnych nie należy do  najprostszych czynności. Do tej zabudowy konieczna jest wiedza i umiejętność techniczna, posiadanie odpowiedniego sprzętu pomiarowego, oraz niezbędnych narzędzi, wraz z wyobraźnią przestrzenną  i manualną zdolnością wykonania takiej zabudowy. Jeśli nie posiadasz którejkolwiek z tych cech, warto powierzyć tę pracę fachowcom, którzy na co dzień ją wykonują, posiadają odpowiedni sprzęt, dobrych fachowców z wysokim doświadczeniem.

Drzwi przesuwne można zamontować na każdej ścianie, jednak ważne jest to z jakiego materiału została wykonana. Przed zamontowaniem  ważne jest  przygotowanie podłoża wraz z odpowiednim wzmocnieniem, które wzmocni i zabezpieczy zawieszone skrzydło drzwi przesuwnych przed ewentualnym oberwaniem… 

Profesjonalnie zabudowanie drzwi przesuwnych polega na dokładnym dopasowaniu otworu w ścianie do wymiarów montowanych drzwi. Ważne jest również to, aby kołki rozporowe, mocujące obramowanie  drzwi umocować w odpowiednich miejscach i odstępach, ponieważ to jest gwarancją uniknięcia ewentualnych szpar między ścianą a drzwiami.

Estetyka i funkcjonalność takiej zabudowy jest ukryta w samej konstrukcji i budowy wewnątrz skrzydła przesuwnego drzwi. Producent zastosował mechanizm posiadający doskonale ukryte wózki dolne w prowadnikach skrzydła drzwiowego, co w praktyce stanowi komfort i łatwość długoletniego używania. Ważną zaletą tego systemu są modelowe rozwiązania maskowania prowadnic, ponieważ są kompletnie niewidoczne, schowane w odpowiednio estetycznej formie. Ten system nie wymaga żadnych maskownic, on sam w sobie zapewnia estetykę

Czy drzwi przesuwne warto zamontować w łazience?

W porównaniu do pozostałych pomieszczeń łazienka ma niewielkie rozmiary i musi być oddzielona od pozostałych pokoi. Dzięki drzwiom przesuwnym zyskasz dodatkowe miejsce nie tylko we wnętrzu łazienki, ale również na korytarzu lub w ciągu komunikacyjnym. Ciągłe otwieranie i zamykanie drzwi może być bardzo niewygodne, zwłaszcza wtedy, gdy jedna osoba chce przejść do innego pomieszczenia, natomiast druga zamierza wejść do łazienki. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym panują odmienne warunki, jest to miejsce bardzo osobiste i intymne dla każdego współmieszkańca. Miejsce to ze względu na wilgoć, która w niej panuje musi być często wietrzona. To ważne, zwłaszcza, gdy w pomieszczeniu znajduje się niepewny system wentylacyjny. Należy pamiętać o tym, że omawiany system drzwi przesuwnych oferuje odpowiedni do kubatury pomieszczenia, montaż specjalnej kratki wentylacyjnej, co stanowi zabezpieczenie w łazienkach zagrożonych zatruciem CO2 oraz komfortem pozbycia się nadmiernego zawilgocenia.

Drzwi przesuwne to nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne rozwiązanie, z którego możesz korzystać niezależnie od tego, jaki rozmiar mają Twoje pomieszczenia. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie https://www.komandor.pl