/Jak zdobyć środki na dodatkowe wydatki?

Jak zdobyć środki na dodatkowe wydatki?

Niespodziewane sytuacje w życiu mogą przydarzyć się każdemu. Wyjazd za granicę, remont mieszkania, zakup samochodu – to tylko część potrzeb, na jakie konsumenci najczęściej potrzebują dodatkowej gotówki. Podpowiadamy, jak ją zdobyć na najkorzystniejszych warunkach!

1. Dodatkowe pieniądze z banku

2. Dla kogo jest dostępny kredyt w banku?

3. Jak ubiegać się o kredyt?

4. Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?

Dodatkowe pieniądze z banku

W przypadku braku pieniędzy kredyt gotówkowy to jeden z popularnych sposobów na zdobycie środków na dodatkowe wydatki. Banki nie bez przyczyny cieszą się tak dużym zaufaniem wśród Polaków. W przeciwieństwie do instytucji pozabankowych podlegają one znacznie ściślejszym przepisom i są kontrolowane przez KNF – Komisję Nadzoru Publicznego.

Ponadto wiele z nich działa już kilkadziesiąt lat. W tym czasie zdołały wyrobić sobie dobrą opinię zarówno wśród młodych, jak i starszych konsumentów. Niezawodność oraz stabilność – to główne atuty, z jakimi są kojarzone banki.

Dla kogo jest dostępny kredyt w banku?

Kredyt gotówkowy jest dostępny dla każdego klienta, który spełni wymogi, jakie zostały określone przez bank. W większości przypadków są one takie same:

– polskie obywatelstwo lub status rezydenta

– pełnoletność (najczęściej ukończony 21 rok życia)

– legitymowanie się dowodem osobistym bądź kartą stałego pobytu

– stałe źródło dochodu

– dobra zdolność kredytowa

Żeby otrzymać kredy gotówkowy w banku, potrzebujemy posiadać udokumentowane, stałe źródło dochodu. W przypadku osób zatrudnionych na etat potrzebna jest umowa o pracę na czas nieokreślony lub określony, jeżeli jej termin jest późniejszy aniżeli data ostatniej raty kredytu.

O kredyt gotówkowy mogą także się starać osoby, które pobierają renty, emerytury lub też prowadzą działalność gospodarczą. Żeby uzyskać informację o tym, jakie dokumenty należy przedstawić, warto udać się na stronę wybranego banku, gdzie odnajdziemy wszystkie tego rodzaju informacje.

Jak ubiegać się o kredyt?

W dobie wszechobecnej cyfryzacji nie inaczej mogło być z bankami. Obecnie, żeby otrzymać wstępną decyzję, nie potrzebujemy iść osobiście do placówki. Bez problemu uda nam się złożyć formularz online.

Wiele popularnych banków, z chęcią o zadbanie o swoich klientów, daje możliwość internetowego złożenia wniosku. W tym celu wystarczy wejść na stronę internetową, podać potrzebne dane oraz kwotę, o jaką będziemy się ubiegać. Na podstawie tych informacji konsultacji są w stanie sprawdzić naszą zdolność kredytową i ocenić ryzyko, jakie jest związane z udzieleniem nam kredytu. Dzięki temu nie musimy wychodzić z domu, aby wiedzieć, czy dany bank udzieli nam dodatkowej gotówki. Zaoszczędzimy tym sposobem czas, jaki musielibyśmy spędzić, udając się do pobliskiej placówki.

Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?

Kredyty konsumpcyjne cieszą się dużą popularnością, ponieważ możemy je wydać na dowolny cel. Inaczej jest w przypadku hipoteki, czy kredytu konsolidacyjnego, gdzie całość otrzymanych środków musi zostać przeznaczona na wcześniej ustaloną potrzebę.

Żeby jednak kredyt gotówkowy był dla nas jak najkorzystniejszy, warto pamiętać o jego całkowitym koszcie. To on decyduje, ile w rzeczywistości oddamy. Samo oprocentowanie to nie jest wystarczająca informacja, ponieważ banki doliczają do kredytu także inne koszta. Zwróćmy zatem uwagę na prowizję pobieraną za samo udzielenie świadczenia, jak też na pozostałe opłaty administracyjne i dodatkowe usługi typu ubezpieczenie.

Dzięki dokładnemu sprawdzeniu oferty mamy pewność, że otrzymany kredyt będzie dla nas najdogodniejszą opcją. Im mniejsze oprocentowanie oraz wysokość prowizji, tym mniej zapłacimy. Warto zatem porównać kilka ofert ze sobą, aby wybrać tę najlepszą.