/Jaką wannę wolnostojącą wybrać?

Jaką wannę wolnostojącą wybrać?

Ostatnio wanny wolnostojące, które były popularne w latach 80. XX wieku, znowu wracają do łask. Nic dziwnego, takie wanny to nie tylko komfort kąpieli, ale również wysokie walory estetyczne.

W blokach łazienki zazwyczaj nie są zbyt duże, ale w domach jednorodzinnych bywają naprawdę ogromne. Niekiedy to już nawet nie łazienki, ale pokoje kąpielowe. Właśnie w takich miejscach doskonale sprawdzają się wanny wolnostojące. Producenci sanitariatów prześcigają się dziś w niebanalnych wzorach takich wanien i w ciekawej kolorystyce. Każdy może dopasować wannę wolnostojącą do swojego gustu i do swoich potrzeb kąpielowych. 

Dlaczego wanna wolnostojąca?

Klasyczne rozwiązanie w łazience to wanna stojąca przy ścianie lub w rogu. Wanny wolnostojące są jednak dla tych, którzy wymagają o wiele więcej niż tylko użyteczności takich sanitariatów. Wanna wolnostojąca to coraz częściej ważny element aranżacji łazienki lub pokoju kąpielowego. Taki element robi szczególne wrażenie w dużych przestrzeniach. Mało tego, nowy trend każe łączyć sypialnię z pokojem kąpielowym, a wanna staje się elementem ekskluzywnym, który wpływa pozytywnie na całą przestrzeń.

Wanny wolnostojące umieszcza się najczęściej w centralnym miejscu pomieszczenia, które nie powinno być mniejsze niż 15 mkw. Ważny jest swobodny dostęp do wanny z każdej strony. Wtedy taki sanitariat najlepiej się prezentuje, a do tego pozwala najlepiej się zrelaksować bez poczucia przytłoczenia przez inne elementy wyposażenia.

Wymiary i design

W przypadku wanny wolnostojącej najczęściej nie trzeba przejmować się ograniczeniami wynikającymi z ilości dostępnego miejsca. Takie wanny wstawia się w dużych przestrzeniach. Można zatem kierować się przede wszystkim własnym komfortem. Na rynku znajdziemy wanny wolnostojące o zróżnicowanych wymiarach. Klasyczne prostokąty miewają zazwyczaj 70-100 cm szerokości i 120-200 cm długości. Owalne modele mogą mieć wymiary nawet 100 x 190 cm. Można także zdecydować się na wannę okrągłą o średnicy 150-200 cm.

Warto zwrócić również uwagę na design wanny wolnostojącej. Projektanci często proponują naprawdę wyrafinowane wzory, które zachwycą każdego. Niektóre wanny to prawdziwe dzieła sztuki designerskiej. 

Materiał wanny wolnostojącej

Ważną kwestią jest materiał, z jakiego została wykonana dana wanna wolnostojąca. Z jednej strony może on wpływać na komfort kąpieli i relaksu w wodzie, z drugiej – ma znaczenie dla trwałości wanny oraz łatwości jej czyszczenia. Najwięcej znajdziemy modeli akrylowych. Do tego materiału Polacy są po prostu przyzwyczajeni, a ponadto łatwo go zregenerować, gdy pojawią się rysy. Praktyczne są wanny ze stali emaliowanej, które długo utrzymują ciepło wody. W ostatnich latach dużą popularność zyskują również wanny z wytrzymałego kompozytu. Dla bardziej ekstrawaganckich użytkowników producenci proponują wanny wolnostojące z marmuru, granitu, a nawet z egzotycznego drewna.

Wanna wolnostojąca zapewnia nie tylko komfortową kąpiel, ale często także jest ważnym elementem aranżacji przestrzeni. Taka wanna to odrobina luksusu w naszym otoczeniu. Kto z nas go nie potrzebuje?

Więcej produktów znajdziesz na: https://onninen.pl/pl-PL/wanny/wanny-wolnostojace,c2748