/Jaki kredens do salonu – nowoczesny czy rustykalny?

Jaki kredens do salonu – nowoczesny czy rustykalny?

Kredensy wracają do łask i znów są chętnie wybierane do domów. Szczególnie dobrze prezentują się w salonie oraz jadalni, gdzie są cenione za połączenie funkcjonalności i dobrego stylu. W końcu pięknie prezentuje się w nich zastawa stołowa, książki, bibeloty czy pamiątki rodzinne. Dlatego koniecznie zdecyduj się na kredens do salonu. Jednak najpierw sprawdź, który model lepiej dopasuje się do Twojego domu – nowoczesny czy rustykalny.

Jaki kredens do salonu warto wybrać?

Kredens w stylu rustykalnym

Kredens kojarzy się z elegancją, rodzinnymi posiłkami oraz nieco wiejskim klimatem. Tak naprawdę efekt zależy przede wszystkim od tego, jak prezentuje się dany mebel. Jeśli chcesz wybrać kredens do salonu np. https://www.miloohome.pl/pomieszczenia/pokoj-dzienny-salon/witryny-i-kredensy-do-salonu.html w rustykalnym stylu, to koniecznie postaw na drewniany model. Świetnie będą się prezentowały delikatne zdobienia, tłoczenia oraz dekoracyjna gałka. Poza tym najczęściej dostępne są rustykalne kredensy z efektownymi postarzeniami oraz wersje pomalowane na biało. Takie meble prezentują się niezwykle autentycznie i podkreślają klimat salonu.

Nie musisz ograniczać się jedynie do białego koloru, bo bardzo dobrze prezentują się także kredensy w pastelowych odcieniach niebieskiego, zielonego czy pomarańczowego. To idealna opcja do wnętrz w nieco wiejskim klimacie. Wtedy kredens stanie się punktem centralnym pomieszczenia, a jednocześnie świetnie będzie się komponować z widocznymi belkami, ławami czy zydlami.

Rustykalne kredensy sprawdzą się w różnych aranżacjach – szczególnie w prowansalskich i shabby chic.

Kredens w nowoczesnym stylu

Coraz popularniejsze są kredensy do salonu w nowoczesnym stylu, które najlepiej prezentują się w minimalistycznych i modernistycznych wnętrzach. Tak naprawdę sprawdzą się nawet w skandynawskich aranżacjach. Zazwyczaj tego typu modele mają metalową ramę, co nadaje im nieco industrialnego wyglądu. Widoczne są także szklane elementy, które dodają meblu lekkości, nie przytłaczają, a przede wszystkim pięknie odbijają światło, więc warto postawić na półce lampkę lub świeczkę.

Ciekawym rozwiązaniem są nieco bardziej oryginalne szybki ze szprosami, a także modele w kratkę bądź w romby. Takie meble z pewnością wyróżnią się na tle pozostałego wyposażenia.

Jeśli chcesz połączyć styl nowoczesny z nieco bardziej klasycznym designem, to zdecyduj się na połączenie drewna z metalem. To jeden z najważniejszych hitów wnętrzarskich, który sprawdzi się w tak wielu salonach.

Gdzie warto postawić kredens?

Jednym z najlepszych miejsc, gdzie warto postawić kredens, jest salon. Szczególnie gdy masz otwartą przestrzeń i obok znajduje się aneks kuchenny bądź strefa jadalniana. W takim przypadku ustaw kredens w pobliżu stołu lub kanapy. Możesz tam przechowywać najcenniejsze naczynia bądź zastawę, z której korzystasz najczęściej i po prostu zawsze chcesz mieć ją blisko stołu. Za szybą dobrze też będą się prezentowały książki oraz rodzinne fotografie.

Oprócz salonu kredens możesz postawić w kuchni, dzięki czemu nadasz jej nieco elegantszego charakteru, a przede wszystkim zyskasz dodatkową przestrzeń do przechowywania naczyń. Zobacz więcej na https://www.miloohome.pl/.