/Jaki parawan nawannowy wybrać?

Jaki parawan nawannowy wybrać?

Uwielbiasz długie, relaksujące kąpiele? A może w codziennym zabieganiu wolisz wziąć szybki prysznic? Bez względu na preferencje swoje i domowników oraz metraż łazienki, jakim dysponujesz, możesz posiadać oba rozwiązania. Nawet jeśli Twoja łazienka jest małych rozmiarów, nie trzeba wybierać między wanną a brodzikiem. Wystarczy zamontować parawan nawannowy, aby przekonać się o jego zaletach i zaznać komfortu.

Zalety parawanów

Parawany nawannowe mogą stać się subtelnym dopełnieniem całej łazienki. Posiadają one niezwykle naturalny design, przez co z pewnością będą współgrać pod względem estetyki z aranżacją panującą w tym pomieszczeniu. Mnogość wzorów i dekoracji sprawia, że dobrze dobrany parawan staje się integralną częścią łazienki. Oferowane na rynku produkty różnią się nie tylko rozmiarami, ale również kształtem oraz rodzajem wykończenia. Można postawić zarówno na te bardziej klasyczne, jak i nowoczesne, minimalistyczne.

Kwestia estetyczna nie jest oczywiście największą zaletą tego typu rozwiązania. Parawany nawannowe są przede wszystkim praktyczne i funkcjonalne. Odpowiedzialne są za to, żeby podczas kąpieli bądź prysznica woda nie rozpryskiwała się po całej łazience – szczególnie przydatne jest to w przypadku, gdy w domu mieszkają małe dzieci uwielbiające chlapać się w wodzie. Dzięki temu podłoga nie zostanie za bardzo zamoczona – zahamuje to powstawaniu nadmiernej wilgoci, która w dłuższej perspektywie może przyczynić się do pojawienia się pleśni czy grzybów. Poza tym takie rozwiązanie to świetny pomysł na oddzielenie strefy kąpielowej od pozostałej części łazienki.

Parawan odpowiednio dopasowany do łazienki

Kluczem do właściwego zabezpieczenia łazienki przed ewentualnymi zachlapaniami jest wybór właściwej parawany nawannowej. Dobierając tego typu element, należy zwrócić uwagę zarówno na jego wysokość, jak i szerokość. Problem pojawić się może w przypadku wanien asymetrycznych bądź półokrągłych – wówczas jednak wystarczy zamówić parawan na wymiar. Idealny rozmiar parawanu dopasowany do Twojej wanny to połowa sukcesu. Za jego pomocą bowiem można w bardzo prosty sposób stworzyć skrzyżowanie wanny i kabiny prysznicowej.

Jeśli chodzi o rodzaje, na rynku występują zazwyczaj parawany nawannowe jednoskrzydłowe, dwuczęściowe oraz składane – ich wybór zależy w głównej mierze od dostępnej przestrzeni i zastosowania tego produktu w konkretnej łazience zgodnie z upodobaniami domowników. Najczęściej produkuje się je ze szkła hartowanego, które jest twarde i charakteryzuje się wysoką odpornością na różne uszkodzenia.