/Jaki stół do jadalni wybrać?

Jaki stół do jadalni wybrać?

Przestronny i elegancki stół to jedno z najważniejszych miejsc w każdym rodzinnym domu czy mieszkaniu. To tutaj odbywają się najważniejsze wydarzenia oraz codzienne wspólne posiłki. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby podczas zakupu zdecydować się na praktyczny stół do jadalni. Jakie cechy powinien mieć odpowiedni stół do jadalni? Czy koniecznie musi być rozkładany? Na jaki styl stołu postawić? Sprawdź!

Rodzaje stołów do jadalni – jaki wybrać?

Na rynku możemy spotkać się z wieloma rodzajami stołów do jadalni. Wyboru dokonujemy między innymi pomiędzy szklanymi stołami, modelami wykonanymi z drewna czy płyty meblowej. Producenci często łączą kilka materiałów, na przykład dodają metalowe nogi, aby maksymalnie dopasować konkretny stół do istniejącego stylu urządzania wnętrz. We wszystkich przypadkach głównie należy wziąć pod uwagę praktyczność i trwałość stołu, ponieważ na pewno będzie on często eksploatowany. Koniecznie sprawdźmy jakość szklanego blatu czy dopytajmy o typ drewna, z jakiego stół został wykonany. Wiele rodzajów stołów zarówno do salonu, jak i jadalni znajdziesz w sklepie internetowym https://mebi.pl/

Klasyczny czy rozkładany? Wymiary stołów do jadalni!

Po dokonaniu selekcji pomiędzy różnymi materiałami, z jakich są wykonane stoły, zwróćmy szczególną uwagę na wymiary. Na samym początku warto oszacować, na jak duży stół do jadalni możemy sobie pozwolić. Jeśli urządzamy niewielkie pomieszczenie w mieszkaniu, zastanówmy się nad rozkładanym stołem. Jest to perfekcyjne rozwiązanie, ponieważ na co dzień mebel nie będzie zabierał zbyt dużo miejsca, a w przypadku wizyty gości z łatwością zmieści się przy nim więcej osób. Kiedy wybieramy stół do dużej jadalni, w obszernym mieszkaniu lub dużym domu, możemy sobie pozwolić na szerszy katalog stołów. Oczywiście jednak przed ostateczną decyzją zmierzmy dokładnie powierzchnię, którą mamy do zagospodarowania, aby w połączeniu z krzesłami mebel nie tarasował żadnych przejść oraz niezbędnych wolnych przestrzeni.

W jakim stylu wybrać stół?

Kolejnym etapem jest wybór stylu naszego stołu do jadalni. Obecnie możemy spotkać się z wieloma rozwiązaniami oraz materiałami, które często narzucają określony motyw przewodni wykonanego mebla. Mianowicie drewniany stół do jadalni, z widocznymi słojami, najlepiej będzie wyglądał w pomieszczeniach rustykalnych czy boho. Stół ze szklanym blatem i metalowymi nogami z kolei świetnie odnajdzie się w nowoczesnych przestrzeniach, gdzie prostota oraz funkcjonalność to ważne kwestie. Często jednak może zdarzyć się, że stoły do jadalni wykonywane z płyty meblowej swoim wyglądem będą przypominać marmurowe lub drewniane blaty. Takie rozwiązanie z góry uwzględnia styl wykonanego mebla, który perfekcyjnie wpasuje się w urządzaną jadalnię.

Jakie krzesła do stołu w jadalni?

Kiedy stół do jadalni został już wybrany, nie możemy zapominać o odpowiednich siedziskach. Po pierwsze powinny one pasować do stołu oraz całego wystroju wnętrza, ale pamiętajmy, że też muszą być wygodne. Ustalmy ich odpowiednią wysokość czy szerokość, aby maksymalnie najlepiej dopasować krzesła do wymarzonego stołu jadalnianego. Wystarczająco duży stół oraz komfortowe siedziska to perfekcyjne miejsce do rozmów i spotkań z bliskimi, którego nie może zabraknąć w żadnym domu!