/Jakie krzesła do pokoju wybrać, aby dobrze spełniały swoją rolę?

Jakie krzesła do pokoju wybrać, aby dobrze spełniały swoją rolę?

Krzesła do pokoju dziennego to nieodłączny element wyposażenia tego wnętrza. Nieważne, czy pokój ten stanowi zamknięte pomieszczenie służące do wypoczynku i przyjmowania gości, czy też, jako otwarty salon z jadalnią, jest miejscem, w którym je się posiłki, nie mógłby spełniać swoich ról bez odpowiednio dobranych, zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i stylu, krzeseł. Bo przecież są one czymś o wiele więcej niż podstawowymi meblami do domu. Na co zwracać uwagę przy wyborze krzesła pokojowego? Tego dowiesz się z naszego najnowszego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Wygodne krzesło do pokoju, czyli jakie?

Przy wyborze krzesła do pokoju należy pamiętać o tym, że powinno ono przede wszystkim zapewnić zachowanie prawidłowej postawy podczas siedzenia przy stole. Bardzo istotna jest w tym wypadku wysokość, na której znajduje się blat. Jeśli wybierzesz krzesła zbyt wysokie w stosunku do niego, siedzące na nich osoby będą przez cały czas pochylać się i garbić. Z kolei zbyt niskie krzesła do pokoju stołowego nie pozwolą na komfortowe oparcie przedramion na blacie, co również na dłuższą metę stanie się męczące. Aby tego uniknąć, najlepiej wybrać krzesło posiadające siedzisko na wysokości od 40 do 49 cm powyżej podłogi, a około 30 cm poniżej blatu. Duże znaczenie ma również szerokość siedzenia. Jeżeli krzesło wyposażone jest w podłokietniki, siedzenie powinno mieć szerokość ok. 45 cm, bez nich zaś od 38 do 42 cm. Istotna jest też głębokość samego siedziska, która wynosić powinna około 40 cm. I wreszcie wspomnieć trzeba także o kącie nachylenia oparcia krzesła do pokoju gościnnego. Najlepiej, gdy jest on prosty lub lekko rozwarty.

Jak dobrać krzesła pokojowe do jego wystroju?

Oczywiście wygoda i ergonomia to nie wszystko. Niezależnie od tego, czy kupujesz krzesła do pokoju stołowego, a więc jadalni, czy też do salonu, ich wygląd powinien doskonale wkomponowywać się w aranżację pomieszczenia. Do wnętrz klasycznych czy rustykalnych doskonałym wyborem będą drewniane krzesła pokojowe. Świetnie sprawdzą się one również w jadalni w stylu boho i skandynawskim. A skoro już jesteśmy przy nim, oprócz krzeseł drewnianych możemy polecić też te wykonane z tworzywa sztucznego, zwłaszcza w białym kolorze. We wnętrzu przeważają eleganckie akcenty? Najlepszym wyborem będą wtedy tapicerowane krzesła do pokoju gościnnego. Polecamy je do salonu utrzymanego w stylu glamour, romantycznym, francuskim czy angielskim. Tapicerowane krzesła, tym razem w modernistycznym wydaniu, doskonale odnajdą się też w nowoczesnych pomieszczeniach. Do tych ostatnich wprost stworzone są również krzesła metalowe.

Zastanawiasz się nad tym, gdzie kupić krzesła do pokoju dziennego? Jednym z najbardziej polecanych sklepów internetowych z meblami i wyposażeniem wnętrz jest Meblujdom.pl. Znajdziesz tam krzesła drewniane, metalowe, z tworzywa sztucznego, tapicerowane, a także rattanowe oraz bujane. Koniecznie sprawdź jego ofertę: https://meblujdom.pl/140-krzesla.