/Jakie meble do pokoju dziecka?

Jakie meble do pokoju dziecka?

Urządzanie pokoju kilkulatka to spore wyzwanie. Maluch szybko rośnie i równie szybko zmieniają się jego potrzeby. Są jednak takie meble, które posłużą mu przez dobrych kilka lat. Obecnie w sklepach meblowych znajdziesz całe mnóstwo stylowych i funkcjonalnych mebli dziecięcych. Sprawdź, jakie meble do pokoju dziecka wybrać i czym kierować się podczas zakupów.

#1 Ergonomiczne biurko

Biurko to prawdopodobnie najważniejszy mebel w pokoju dziecięcym. Gdy dziecko rozpoczyna naukę w szkole, spędza przy nim naprawdę dużo czasu. Pierwsze biurko kupuje się zazwyczaj w szóstym roku życia dziecka. Ważne, aby dopasować wysokość mebla do wzrostu pociechy. Optymalna wysokość biurka dla sześciolatka to około 55 centymetrów. Dziecko jednak szybko rośnie, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zakup biurka z regulacją wysokości (na przykład model z regulacją w zakresie od 55 do 75 centymetrów).

#2 Wygodne krzesło

Do biurka należy dopasować odpowiednie krzesło. Mebel ten również powinien posiadać regulację wysokości, a do tego możliwość ustawienia oparcia i wygodne podłokietniki. Niektóre modele wysokich krzeseł posiadają dodatkowo regulowane zagłówki. Dobry fotel powinien być dla dziecka stabilnym oparciem, dlatego podczas zakupu krzesła zwróć uwagę na materiały, z jakich zostało wykonane.

#3 Komfortowe łóżko

Oferta łóżek dla dzieci jest równie szeroka, jak w przypadku mebli sypialnianych dla dorosłych. Wśród modnych i popularnych rozwiązań znajduje się piętrowe łóżko połączone z biurkiem. Pociechom dużą frajdę sprawia wspinanie się po drabince i spanie na wysokości. Bardziej przyziemna opcja to tapczan. W sklepach znajdziesz dziś różne rodzaje tego mebla, więc z łatwością dopasujesz coś do aranżacji pokoju dziecka. Poza tym tapczan to bardzo wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w większych, jak i mniejszych pokojach dziecięcych. Rozkładany tapczan za dnia może służyć jako kanapa, a w nocy jako komfortowe łóżko. 

#4 Zamykane półki 

Kilkuletnie dziecko ma dużo zabawek i zapewne trudno utrzymać mu w nich porządek. Dlatego do jego pokoju warto kupić meble z zamykanymi półkami. Po pierwsze, maluch szybko poukłada w nich rozrzucone wcześniej po całym pokoju rzeczy. Po drugie, dzięki zamykanym meblom ograniczysz ilość kurzu, który gromadzi się na otwartych przestrzeniach. Dobrym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego są meble z szufladami. Inny pomysł to zamykana skrzynia, dopasowana kolorystycznie do innych mebli w pokoju.