/Jakie narzędzia potrzebujemy do naszego ogrodu?
wolf garten

Jakie narzędzia potrzebujemy do naszego ogrodu?

Każdy ogrodnik, zarówno przed rozpoczęciem sezonu ogrodniczego, jak i w jego trakcie powinien mieć dostęp do szeregu narzędzi, które znacznie ułatwią pracę w ogrodzie zarówno pod względem dbania o zdrowie roślin, jak i nadawania im odpowiednich, reprezentacyjnych kształtów. W przeszłości wszelkie prace ogrodnicze były wykonywane przy pomocy ręcznych narzędzi, teraz jednak, choć ręczne narzędzia wciąż bywają przydatne, coraz częściej wykorzystuje się w tym celu elektronarzędzia. W poniższym zestawieniu narzędzi potrzebnych do dbania o nasz ogród weźmiemy pod uwagę oba rodzaje narzędzi.

W przeszłości wszelkie prace ogrodnicze były wykonywane przy pomocy ręcznych narzędzi, teraz jednak, choć ręczne narzędzia wciąż bywają przydatne, coraz częściej wykorzystuje się w tym celu elektronarzędzia. W poniższym zestawieniu narzędzi potrzebnych do dbania o nasz ogród weźmiemy pod uwagę oba rodzaje narzędzi.

Grabki i łopatki

Grabie stanowią niezbędnik każdego ogrodnika, którego zadaniem jest sprzątnięcie nadmiaru śmieci, skoszonej trawy lub wyrównania ziemi. Obecnie istnieje kilka rodzajów grabi, które różnią się od siebie twardością końcówek. Każdy rodzaj narzędzia przystosowany jest do innego rodzaju zadań. Łopatki służą nam do spulchniania gleby zarówno w donicach, jak i na grządkach. Łopatki również dzielą się na kilka rodzajów, z czego możemy wyróżnić takie rodzaje jak motyka, szpatułka czy sadzarka – każdy rodzaj niezbędny do wykonania innego rodzaju prac ogrodowych.

Sekatory i nożyce elektryczne

Sekatory i nożyce elektryczne to narzędzia, które pozwolą nam na odpowiednie przystrzyżenie zarówno żywopłotu, skrócenie wysokości krzewów, jak również nadanie im odpowiedniego kształtu. Jeśli kiedykolwiek marzyliśmy o pięknych kształtach, które przybierają ciekawe geometryczne kształty, powinniśmy właśnie zainwestować w nożyce elektryczne. Odpowiednie wykonanie pracy nożycami elektrycznymi wymaga od nas wprawy, jednak szybko nauczymy się nim manewrować.

Taczka

Sprzęt transportowy jest jednym z najważniejszych elementów, o jaki musimy zadbać przy kompletowaniu naszego sprzętu ogrodniczego. Sprawne i bezproblemowe przewiezienie dużej ilości ziemi, wyrzucenie nadmiaru liści lub jakiekolwiek inne prace związane z przewożeniem – do tego na pewno przyda nam się taczka.

Kosiarka

Kosiarka to najważniejsze elektronarzędzie, które powinno być na naszym wyposażeniu. To właśnie za pomocą kosiarki dbamy o nasz trawnik, przycinamy go do żądanej wysokości i dbamy o jego jakość. Na rynku dostępnych są setki, jeśli nie tysiące urządzeń, które różnią się od siebie zarówno funkcjonalnością, jakością wykonania oraz przede wszystkim ceną.

Największym dylematem, jaki może nas spotkać to wybór pomiędzy kosiarką elektryczną czy spalinową. Jeśli nasz ogród ma bardzo dużą powierzchnię, a my nie chcemy męczyć się z kablem, który ciągle pląta się pod nogami, powinniśmy postawić na kosiarkę spalinową, która jest bardzo efektywnym narzędziem i pomoże nam uporać się nawet z bardzo dużym trawnikiem. Jeśli jednak powierzchnia naszego ogródka nie jest duża, możemy zainwestować w tańszy model elektryczny, który spełni swoje zadanie idealnie w obrębie długości kabla.

Istnieje jeszcze możliwość zakupienia kosiarki akumulatorowej, jednak tutaj należy mieć świadomość, że akumulator może nie pozwolić nam wykonać całej pracy na jednym ładowaniu.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklep.wolf-garten.pl