/Jakie rośliny warto posadzić w swoim ogrodzie?

Jakie rośliny warto posadzić w swoim ogrodzie?

Każdy chciałby mieć w ogrodzie rośliny, które efektownie kwitną i są łatwe w pielęgnacji. Jednak trzeba roztropnie wybierać gatunki, gdyż ich właściwości mogą w niektórych przypadkach przekreślić marzenie o pięknej przestrzeni dookoła domu.

Na co zwrócić uwagę przy sadzeniu swojego ogródka?

Przede wszystkim należy wystrzegać się roślin egzotycznych, które w polskim ogrodzie wytrzymają tylko jeden sezon. Oczywiście są one bardziej efektowne i kolorowe niż rodzime gatunki, ale nie mają szans na przetrwanie w niskich temperaturach. Niektóre osoby nie lubią roślin, które pociągają za sobą zbyt wiele prac ogrodowych. Nie powinny one sadzić wielu drzew, które jesienią będą powodowały konieczność posprzątania liści. Lepiej wybrać duże krzewy lub całoroczne drzewa iglaste. Istnieją rośliny, które nie lubią podmokłego lub zbyt suchego podłoża. Trzeba najpierw sprawdzić, jaka jest charakterystyka gleby w danym ogrodzie, a dopiero potem do tych parametrów dobrać stosowne rośliny.

Gdy decydujecie, jakie rośliny posadzić w ogrodzie, nie powinniście kierować się tylko walorami estetycznymi. Dużo istotniejsze są naturalne wymagania danych okazów, które mogą czasami nie być zgodne z klimatem panującym w naszym kraju.