/Jakie schody można uznać za nowoczesne?

Jakie schody można uznać za nowoczesne?

Dla dużej liczby z nas, właścicieli domów, jednym z najważniejszych elementów wystroju są schody łączące poszczególne kondygnacje. Właśnie dlatego często przykładamy uwagę do tego, jak one wyglądają i jak prezentują się w wybranym wnętrzu. Co ciekawe da się zauważyć to, jak odchodzimy od tego, co uznaje się powszechnie za klasykę na rzecz projektów znacznie nowocześniejszych i to o nich dziś porozmawiamy!

Nowoczesność w rozumieniu schodów

Zacznijmy jednak od tego, co możemy uznać za projekt nowoczesny w przypadku schodów. Tak naprawdę nie ma jednej konkretnej definicji, pod którą można się podpisać, a jedynym czynnikiem ograniczającym kreatywność projektantów jest to, czy schody wytrzymają trudy codziennego użytku. Aby jednak pokazać wam lepiej, jak bardzo schody mogą być ciekawym elementem wystroju, postaramy się o pewne przykłady. Jednym z nich mogą być schody wspornikowe, których nie sposób przeoczyć! Na pierwszy rzut oka, wyglądają one, jakby dosłownie wyrastały ze ściany, jednak jest to znacznie bardziej skomplikowana konstrukcja. Opiera się ona na wbudowanej w ścianę belce z wystającymi wspornikami, na których osadza się poszczególne stopnie. Wbrew pozorom, to bardzo wytrzymała budowa i nie ma szans, aby legła ona pod naporem naszych kroków!

Zakręcone i nowoczesne

Innym, bardzo ciekawym projektem są schody kręcone, które przy odpowiednim zastosowaniu mogą być naprawdę niestandardowym rozwiązaniem. Są jednak wnętrza, które zostaną świetnie skomplementowane przez nasz wybór, a mianowicie chodzi tu o wnętrza z małym metrażem. Same schody są bardzo ciekawe względem wyglądu i dzięki odpowiedniemu przygotowaniu mogą naprawdę sprawić, że będzie ono kompletnie odmienione. CO więcej, można je umiejscowić praktycznie w każdym miejscu w pomieszczeniu i nie będą one przytłaczać domowników. To prawdziwa sytuacja win-win!

Podsumowanie

Schody nowoczesne to wcale nie coś, czego trzeba się obawiać. Wręcz przeciwnie, w miarę możliwości i jeżeli przyjęta estetyka na to pozwala, trzeba z tego korzystać! To naprawdę świetny pomysł, który warto wziąć pod uwagę!

Zdjęcia nowoczesnych schodów: pl.fontanotshop.com