/Kabiny prysznicowe bez brodzika. Co trzeba o nich wiedzieć?

Kabiny prysznicowe bez brodzika. Co trzeba o nich wiedzieć?

Łazienka, jako miejsce o wyjątkowym znaczeniu w przestrzeni każdego domu i mieszkania zasługuje na szczególną troskę. To w tym pomieszczeniu niezwykłą wagę zyskuje umiejętne połączenie cech funkcjonalnych i dekoracyjnych. Ostatnie lata stoją pod znakiem wciąż rosnącej popularności nowoczesnych kabin prysznicowych, które są pozbawione brodzika. Co je wyróżnia?

Spektrum zalet ukryte w prostej formie

Już na pierwszy rzut oka kabiny prysznicowe bez brodzika w istotny sposób różnią się od swoich tradycyjnych odpowiedników. Ich konstrukcja wizualnie jest zdecydowanie lżejsza, zazwyczaj też zaprojektowane są zgodnie z trendami wzorniczego minimalizmu. Nie mamy tu do czynienia ze wznoszącym się ponad poziom podłogi brodzikiem, przestrzeń przeznaczona dla czynności higienicznych jest naturalnym rozszerzeniem łazienki. To sprawia, że całe pomieszczenie zyskuje na przestronności, a wejście pod prysznic jest o wiele łatwiejsze i bezpieczniejsze, co z pewnością docenią osoby starsze i opiekunowie małych dzieci. Dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich takie rozwiązanie oznacza niezrównany skok jakości życia, tym bardziej że możliwa jest zabudowa kabiny w taki sposób, by dostęp do niej znajdował się z dwóch stron. 

Lekka, prosta konstrukcja kabiny doskonale komponuje się z aranżacją pomieszczenia kąpielowego i nie stanowi dysonansu, niezależnie od tego, czy domownicy preferują stylistykę klasyczną, czy też są zwolennikami nowoczesnych trendów. Rezygnacja z ciężkiego zarówno optycznie, jak i konstrukcyjnie tradycyjnego prysznica pozwala na zaoszczędzenie niemałej ilości miejsca, co jest szczególnie istotne w niewielkich łazienkach. Poprawia się ergonomia pomieszczenia, łatwiej o sprawne rozmieszczenie niezbędnych sprzętów i urządzeń. Niebagatelną zaletą jest też łatwość utrzymania czystości zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych. Brak złożonych systemów montażowych, progów i listew to szybsze sprzątanie i większa higiena.

Nie oszczędzajmy kosztem jakości

Czy zatem kabina prysznicowa to zbiór samych zalet? Tak, pod warunkiem zakupu odpowiedniego modelu oraz właściwego przeprowadzenia prac instalacyjnych. Konstrukcja nie jest może skomplikowana, jednak wykonana musi być z materiałów o najwyższej jakości. Wspomniany wcześniej ponadczasowy design sprawia, że tak wyposażona łazienka nie zestarzeje się i nie znudzi przez długie lata, warto więc wybrać produkt, który równie dobrze zniesie próbę czasu. 

Duży wybór najlepszych kabin prysznicowych bez brodzika znajdziemy na stronie bravat.pl. Tutaj też znajdziemy systemy odwodnienia liniowego, a to kolejny element, który zasługuje na szczególną uwagę. Charakterystyka pracy takiego odpływu różni się od tej, którą znamy z klasycznych rozwiązań, warto więc zadbać, by odwodnienie było nie tylko estetycznie zgodne z wystrojem łazienki, ale też zapewniało odpowiednią funkcjonalność. Bravat proponuje też imponujący wybór akcesoriów, w tym także baterii prysznicowych, co w połączeniu z możliwością skorzystania z wygodnego w obsłudze sklepu internetowego sprawia, że poszukiwania dostawcy ładnych i solidnych kabin prysznicowych możemy uznać za zakończone sukcesem.

Fot.: materiały prasowe